Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 7. září 2021
Další odchod z Hradce? Zkušený obránce Petr Zámorský by se mohl přesunout do Švédska, kde podstupuje dvoutýdenní test v Örebro. Ve stejném klubu už dvě a půl sezony působil v letech 2015-17. „Bude s námi trénovat a během následujících dvou týdnů podstoupí testy. Poté se rozhodne o budoucnosti. Doufáme, že se domluvíme na spolupráci,“ uvedl sportovní manažer Niklas Johansson. Minulý ročník rozdělil Zámorský mezi Mountfield HK a Kometu, v základní části posbíral 27 bodů (6+21) v 47 zápasech. V play off přidal čtyři body (1+3) v devíti duelech.
Zprávy ze dne 1. září 2021
Na letním try-outu v Tipsport extralize uspěl další hokejista. Finský obránce Patrik Parkkonen přesvědčil vedení Karlových Varů, které s osmadvacetiletým zadákem podepsalo smlouvu na dvě sezony. „Patrik nás svými výkony přesvědčil o tom, že jsme ho v týmu chtěli i pro extraligové zápasy. Preferovali jsme dvouletý kontrakt, na kterém jsme se s ním nakonec dohodli,“ uvedl trenér Martin Pešout pro klubový web. S Energií naopak minimálně start ročníku nezačne bek Lukáš Doudera, který byl poslán na hostování do prvoligové Třebíče.
Zkušený útočník Vladimír Růžička si poprvé ve 32 letech vyzkouší zahraniční angažmá. Někdejší hráč Slavie, Chomutova či Sparty se po předčasně ukončené smlouvě v Hradci Králové stěhuje do Rakouska, kde podepsal roční kontrakt s "Buldoky" z Dornbirnu, účastníkem mezinárodní ICE Hockey League. V nové sezoně tak rodáka z Mostu čekají i zápasy se Znojmem.
Zprávy ze dne 1. srpna 2021
Hokejisté Karlových Varů budou mít od nadcházející sezony nového kapitána. Nástupcem klubové ikony Václava Skuhravého, který po konci minulého ročníku ukončil profesionální kariéru, bude zkušený útočník Tomáš Vondráček. Třicetileté rodák z Třebíče hrával v poslední době právě na křídle právě s odcházející legendou Energie. „Budu se snažit navázat na Vencovu práci, kterou pro tým udělal. Doufám, že dojdeme k solidnímu výsledku a uděláme úspěch,“ řekl nový muž s "céčkem" na dresu, kterého jako asistenti budou doplňovat obránce Lukáš Pulpán a útočník Tomáš Rachůnek. Klub u příležitosti představení Skuhravého nástupce odhalil i dresy pro blížící se extraligovou sezonu.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Vedení Karlových Varů se pokouší doplnit obranné řady před novou sezonou. Na měsíční zkoušku přichází zkušený finský obránce Patrik Parkkonen. Osmadvacetiletému zadákovi, který má zkušenosti z nižších zámořských soutěží, není Česko neznámé. Před třemi roky oblékal dres Znojma. Nyní se pokusí vybojovat si smlouvu u Energie. „Můj agent byl v kontaktu s týmem a říkal mi, že je možnost tu získat měsíční kontrakt, abych ukázal, co umím. Myslím, že to je výhodně pro obě strany. Byly i jiné nabídky, ale tato mi přišla nejlepší,“ řekl rodák z Porvoo pro klubový web.
Zprávy ze dne 11. července 2021
Hradec hlásí další dvě zahraniční akvizice. Dres Mountfieldu HK budou od nové sezony oblékat finský útočník Ahti Oksanen, který byl v uplynulém ročníku čtvrtým nejproduktivnějším hráčem finský ligy, a slovenský forvard Patrik Lamper. Oba zahájí v pondělí 19. července s týmem přípravu na ledě. Jde už o čtvrtou a pátou zahraniční posilu pro východočeský celek, už dříve angažoval finského gólmana Henriho Kiviaha a dva Kanaďany obránce Graemea McCormacka a útočníka Christophea Lalancettea.

Zprávy ze dne 2. července 2021
Útočník Jakub Flek i přes několik nabídek nevyužil výstupní klauzuli o možnosti odejít na zahraniční angažmá a bude i nadále působit v Karlových Varech. Devětadvacetiletý odchovanec Plzně dodrží kontrakt platný na ročník 2021/22 a v dresu Energie i s působením v mezinárodní juniorské MHL načne desátou sezonu. „Pro nás bylo nesmírně důležité ho udržet, protože nová sezona bude náročná a těžko bychom za něj v létě hledali náhradu. Jakub je takovou herní duší našeho mužstva a i kvůli fanouškům, kteří loňskou sezonu nemohli chodit na hokej, nám přišlo nefér, kdyby teď odešel a nemohli ho v mužstvu vidět. Osobně jsem velice rád, že i přes zahraniční nabídky, které měl, se rozhodl zůstat," řekl klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer Energie Martin Pešout.
Zprávy ze dne 1. července 2021
Útočník Vladimír Růžička mladší předčasně končí v extraligovém Hradci Králové. Mountfield se s dvaatřicetiletým odchovancem Slavie, který na východ Čech zamířil loni, dohodl na ukončení kontraktu původně platném do konce nadcházejícího ročníku. „K 30. červnu jsme se dohodli s Vláďou na ukončení spolupráce. Hodně jsme o tomto kroku přemýšleli a rozhodl společný názor, že pro náš herní systém, který bychom chtěli příští rok praktikovat, bude lepší se poohlédnout po typologicky jiném hráči,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.
Zprávy ze dne 26. května 2021
Hokejisté Hradce Králové ještě před začátkem nové sezony přichází o jednu z jarních posil. Americký útočník Colton Hargrove, jenž měl dres Mountfieldu obléknout po dvou sezonách strávených v Bolzanu a Fehérváru, se ze zdravotních a rodinných důvodů rozhodl ukončit aktivní kariéru. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu se chce dál věnovat rodinnému podnikání. Na východě Čech měl bývalý hráč farmy Bruins a Stars zvýšit důraz v útočném pásmu. Hradecký klub nyní za Hargrovea hledá náhradu.
Zprávy ze dne 6. května 2021
Americký útočník Colton Hargrove se stal novou akvizicí hokejistů Hradce Králové. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu v uplynulé sezoně nastupoval v mezinárodní rakouské lize v maďarském Székesfehérváru. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 2. května 2021
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul. Odchovanec Kladna působil v extralize také v barvách mateřského klubu a Litvínova. V roce 2008 se představil také na mistrovství světa v Kanadě. „Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ řekl majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu.
PŘÍCHOD - Hokejový obránce Ondřej Dlapa se v extralize stěhuje z Mladé Boleslavi do Karlových Varů. Devětadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Energií tříletou smlouvu. „Ondřej Dlapa je hráč, kterého jsem trénoval v Brně a jsem přesvědčený, že je brán na pozici prvního obránce do oslabení. Bude vytěžovaný v těch důležitých chvílích na konci třetin, kdy je potřeba nedostat gól. Jeho výška a silové předpoklady nám tu splňují typ hráče, který nám chyběl,“ řekl klubovému webu sportovní manažer a hlavní trenér Karlových Varů Martin Pešout.
Zprávy ze dne 1. května 2021
Vedení Karlových Varů představilo na úvod přestupového období již čtvrtou posilu. Dres Energie bude od nynějška oblékat útočník Patrik Miškář. Pětadvacetiletý centr, který se v lázeňském města upsal na rok s možností opce, zažil v prvoligových Litoměřicích skvělou sezonu. Se 47 kanadskými body (19+28) se stal druhým nejproduktivnějším hráčem základní části Chance ligy (hned za spoluhráčem Matějem Beranem). V play off během 12 zápasů nasbíral rodák z Hořic 17 bodů (7+10) a společně s Tomášem Plekancem, Janem Holým a Tomášem Čachotským se podělil o první místo v bodování. „Chtěl jsem udělat sezonu v Litoměřicích a ukázat na sebe v extralize. To se povedlo. Zájem byl z více klubů, ale největší, enormní, měly právě Karlovy Vary. To mě přimělo sem jít,“ prozradil bývalý hráč Hradce.
Již dříve avizované trio z Liberce se stěhuje do lázeňského města. Karlovy Vary posilují obranu před novou sezonou o nadané zadáky Tomáše Hanouska a Tomáše Havlína. Společně se stříbrnými medailisty z nedávno skončeného play off přichází také útočník Jiří Průžek. Všichni tři již bývalý Bílí Tygři podepsali smlouvu na příští sezonu, vedení Energie však na ně může uplatnit opci (dvouletou na Hanouska i Havlína a roční na Průžka).
Čtyři nové posily odhalil Hradec Králové. Díru v brankovišti po odcházejícím Marku Mazancovi přichází zacelit finský gólman Henri Kiviaho, jenž strávil minulý ročník v Nových Zámcích. Ze Sparty se vedení Mountfieldu povedlo zlákat obránce Petra Kalinu, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí. Pod Bílou věž se ze Slovenska, konkrétně z Michalovce stěhují dvě kanadské posily - ofenzivně laděný zadák Graeme McCormack a útočník Christophe Lalancette.