Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 8. srpna 2024
Obránce Lukáš Kaňák bude v příští sezoně hrát za tým KalPa Kuopio. Finský klub na svém webu oznámil, že sedmadvacetiletý bek v novém působišti podepsal roční smlouvu. Kaňák na sever Evropy přichází z extraligového Brna.
„Lukáš je komplexní obránce, který se hodí do našeho stylu hry. Je v nejlepších sportovních letech, má zkušenosti, je to český mistr a hrál v reprezentaci pod vedením Kariho Jalonena,“ řekl sportovní ředitel Anssi Laine o nové posile. „Samozřejmě jeho příchod i rozšiřuje náš kádr, abychom se lépe vyrovnali s případnými absencemi,“ doplnil Laine.

Zprávy ze dne 13. července 2024
Kometa našla brankáře. Po odchodu Dominika Furcha a neúspěšném vábení Aleše Stezky našli v Brně zkušeného brankáře k dosavadní mladé dvojici Jan Kavan - Michal Postava. Do Brna přichází 37letý slovinský gólman Gašper Krošelj. „Jsem velmi rád, že můžu být součástí takového klubu, jako je Kometa. Věřím, že společně dosáhneme úspěchu,“ uvedl v pozdravu fanouškům. Účastník tří mistrovství světa a olympijských her v Pchjongčchangu už v Tipsport extralize v minulosti působil, pět sezon (2018-23) strávil v Mladé Boleslavi.
Zprávy ze dne 11. července 2024
Novou posilou Komety Brno se stal obránce Brandon Davidson, jenž má na kontě 183 zápasů v NHL. Dvaatřicetiletý Kanaďan přichází z Rögle. Davidsona si do NHL vybral na draftu v roce 2010 Edmonton ze 162. pozice. V dresu Oilers debutoval v sezoně 2014/15, později hrál také za Montreal, New York Islanders, Chicago, Calgary, San Jose a Buffalo. V základní části má na kontě 180 startů a 23 bodů za devět gólů a 14 asistencí. Za tři duely v play off nebodoval.
Zprávy ze dne 20. června 2024
Trenérský štáb brněnské Komety má nového člena. K realizačnímu týmu nedávno povýšeného hlavního kouče Kamila Pokorného se přidává Jaroslav Barvíř, který dosud přes třináct let strávil v Třebíči. S Pokorným vedl A-tým i v minulém ročníku Chance ligy, k mužstvu ovšem z mládeže přešel už v sezoně 2016/17. Třiačtyřicetiletý stratég původně směřoval o ligové patro níž coby hlavní trenér Velkého Meziříčí, které jeho příchod oznámilo na počátku května. Odchod brněnského kouče Jaroslava Modrého a následný vývoj na střídačce Komety ovšem přispěl k tomu, že Barvíř své plány přehodnotil.
Zprávy ze dne 18. června 2024
Slovenský útočník Maroš Jedlička se stal novou posilou Komety Brno. Jednadvacetiletý rodák z Trnavy hrál ve slovenské extralize za Zvolen, celou uplynulou sezonu však musel vynechat ze zdravotních důvodů. V Kometě už Jedlička působil v mládeži.
„Potěšilo mě, že Kometa projevila zájem. Měl jsem sice nějaké další nabídky, ale vždycky jsem měl sen, že se do Brna vrátím. Jako malý kluk jsem tady hrál a vnímal tu obrovskou fanouškovskou podporu. Říkal jsem si, že jednou bych to chtěl zažít na vlastní kůži a jsem za to vděčný,“ řekl Jedlička. Ve slovenské extralize má na kontě za čtyři sezony ve 131 zápasech včetně play off 87 bodů za 38 branek a 49 asistencí.
Zprávy ze dne 13. června 2024
Po předčasném konci v Českých Budějovicích už má Dominik Hrachovina jasno o své další budoucnosti. Nebude pokračovat v Česku, ani ve Finsku, o kterém se rovněž spekulovalo. Devětadvacetiletý gólman se vydává na Slovensko, kde se na rok upsal Banské Bystrici. Rodáka z Brna zaujala vize vedení i nového trenéra Vladimíra Országha, který přišel z mistrovského Třince. „Budu se snažit na sobě pracovat den co den, což věřím, že pomůže týmu ke kvalitním výsledkům,“ uvedl někdejší brankář Liberce či Motoru.
Martin Zaťovič podepsal s Kometou smlouvu na další sezonu. Brno tak půjde do dalšího ročníku se svým kapitánem.
Zprávy ze dne 10. června 2024
Kanadský obránce Will Reilly se stal novou posilou Českých Budějovic. Šestadvacetiletý rodák z Toronta, který v noci na neděli získal s celkem Florida Everblades v nižší ECHL Kelly Cup, si poprvé vyzkouší angažmá v Evropě. Reilly by se měl snažit nahradit beka Mikuláše Hovorku, který podepsal nováčkovský kontrakt v NHL s Floridou. „Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje. Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní,“ uvedl sportovní manažer Motoru Jiří Novotný.
Jaroslav Modrý, který před pár dny skončil na pozici hlavního trenéra Komety, už má nové angažmá. Stal se novým asistentem v týmu Springfield Thunderbirds, farmy St. Louis z AHL. V Brně přitom podle svých slov skončil kvůli rodinným důvodům a zkraje června v rozhovoru pro klubový web mimojiné prohlásil: „Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou.“ Rozhovor s Modrým, ve kterém vysvětluje, co je za jeho přesunem, čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 6. června 2024
Hlavním koučem Komety Brno místo Jaroslava Modrého bude Kamil Pokorný, který se vrátil do klubu po třech letech a měl být asistentem. Modrý opustil moravský klub z rodinných důvodů v pondělí, dnes Kometa na svém webu oznámila jméno jeho nástupce.
„Do Komety jsem původně přišel v jiné roli, ale situace kolem Jardy Modrého se vyvinula tak, jak se vyvinula. Dostal jsem od majitele klubu Libora Zábranského nabídku a cítil jsem z jeho strany velký zájem. Dobře mě zná a ví, jak pracuju. Po krátkém uvážení jsem se rozhodl, že nabídku přijmu,“ uvedl Pokorný.

Zprávy ze dne 5. června 2024
České Budějovice posílí dánský reprezentační útočník Nick Olesen. Účastník letošního mistrovství světa v Praze podepsal na jihu Čech roční smlouvu s opcí. „Během mistrovství světa jsem sledoval spoustu hráčů a Nick mě v zápasech, které jsem viděl, opravdu zaujal. Je to velmi kreativní hráč, navíc je schopen hrát jak v centru, tak na křídle, takže jsme moc rádi, že přijal naši nabídku,“ řekl sportovní manažer Jiří Novotný. Osmadvacetiletý Olesen přichází do Motoru ze Švédska, kde hrál v poslední sezoně za IK Oskarshamn. V 59 zápasech včetně play off nasbíral 23 bodů za devět branek a 14 asistencí.
Zprávy ze dne 3. června 2024
Jaroslav Modrý z rodinných důvodů skončil jako trenér hokejistů Komety Brno a vrací se do USA. Nového kouče klub teprve oznámí. „Rozhodování bylo hodně těžké. Několik nocí jsem nespal, ale musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou,“ uvedl třiapadesátiletý Modrý, jehož manželka i děti žijí v Americe.
Bývalý vynikající obránce, který dlouho působil v NHL, přišel do Brna koncem roku 2022. Poté, co ho odvolalo vedení Českých Budějovic, se stal tehdy jedním z asistentů Patrika Martince. Ten skončil hned zkraje uplynulé sezony, Modrý za něho nejprve zaskakoval a 8. listopadu byl potvrzen jako hlavní kouč.
Ambiciózní klub skončil čtvrtý po základní části, ve čtvrtfinále play off vypadl s Litvínovem. Modrý měl ve funkci pokračovat, jeho novým asistentem byl před dvěma měsíci jmenován Kamil Pokorný.
Zprávy ze dne 19. května 2024
Další posilou Českých Budějovic se stal kanadský obránce Will Reilly. Šestadvacetiletý hráč přijde z nižší zámořské soutěže ECHL z týmu Florida Everblades, s kterým ještě bojuje v play off. V kádru Motoru nahradí o čtyři roky mladšího Mikuláše Hovorku, který podepsal smlouvu v NHL s Floridou Panthers. Na jihu Čech uzavřel Reilly roční smlouvu s opcí, uvedl klub na webu. "Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje. Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní," řekl sportovní manažer Jiří Novotný.
Zprávy ze dne 17. května 2024
V Českých Budějovicích představili další posilu, do útoku přichází jednadvacetiletý sloevnský rychlík Matej Kašlík. „Je to mladý a perspektivní hráč, který má skvělé bruslení, a věříme, že se přesně hodí do systému a hokeje, který chceme hrát,“ popsal posilu sportovní manažer Jiří Novotný. Kašlík podepsal roční smlouvu. Zároveň to znamená definitivní potvrzení že v Motoru po roce končí Dominik Simon.
Zprávy ze dne 11. května 2024
Zlín hlásí velké posílení útoku i pro příští sezonu, zůstává PetrHolík, který k beranům přišel během minulé sezony z brněnskéKomety. „Kádr je aktuálně z velké části hotový. Máme zde pořád prostor pro posílení jednoho, dvou hráčů podle potřeb trenérů, ale již nyní je tým podle jejich představ. Jsem velice rád, že jak Petr Holík, Petr Kratochvíl i Jesse Pauku se rozhodli ve Zlíně pokračovat nebo se sem vrátit. Již v pondělí všichni se zapojí do přípravy týmu na následující sezonu,“ uvedl Jan Pravda, generální manažer, pro klubový web.
