„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 11. března 2024

Mountfield HK
11. března 2024 · 21:33

Útočník Kevin Klíma bude i v nadcházejících sezonách působit v Mountfieldu HK. Šestadvacetiletý hráč, který měl do února zastavenou činnost po pozitivním dopingovém trestu z loňského semifinále play off, podepsal s Mountfieldem smlouvu na další dva roky. „Podpisem smlouvy s Kevinem jsme výrazně posílili naši ofenzivu pro příští dvě sezony. Patří k našim klíčovým hráčům, což potvrzuje od prvního zápasu, kdy naskočil po větší pauze. Jednání byla složitější, ale díky oboustrannému zájmu o pokračování spolupráce jsme se nakonec domluvili na novém kontraktu, za což jsem velmi rád,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 4. března 2024

Mountfield HK
4. března 2024 · 18:40

Obránce Graeme McCormack podepsal novou smlouvu s Mountfieldem HK, za který by měl hrát až do roku 2027. Východočeši oznámili prodloužení spolupráce s kanadským bekem, jenž měl až do února zastavenou činnost kvůli pozitivnímu dopingovému testu z play off minulé sezony, na svém webu. „Nová smlouva Graema pro nás byla priorita, jelikož dva roky v našem dresu patřil vždy k nejlepším hráčům, zejména v loňské sezoně, kdy ovládl celkové bodování našich obránců. Zároveň patřil během obou ročníků i k nejlepším zahraničním obráncům v celé extralize,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 16. února 2024

Důležitý moment
Mountfield HK
16. února 2024 · 13:00

Šestnáctiletý Adam Novotný podepsal profesionální smlouvu s extraligovým Hradcem Králové, kde by měl díky ní působit v dalších dvou letech. Součástí kontraktu je i roční opce. „Adam je velký talent a klub k němu i takto přistupuje. Pevně věřím, že se již příští sezonu stane nedílnou součástí našeho A-mužstva a bude pravidelně nastupovat v extralize,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček. Novotný ohromil zkraje října, když hned při extraligovém debutu na ledě Kladna dokázal skórovat. Stal se historicky nejmladším střelcem samostatné historie české extraligy a zřejmě i nejmladším autorem branky v nejvyšší soutěži vůbec.

 

 

Zprávy ze dne 8. února 2024

Mountfield HK
8. února 2024 · 17:10

V listopadu oznámil Mountfield HK rozchod se svojí gólmanskou hvězdou. Patrik Bartošák patřil k nejlepším brankářům soutěže, ale spousta různých příběhů a absence na tréninku vedly k tomu, že s ním Hradec skončil smlouvu. Ale play off si nakonec stejně zachytá, plácnula si s ním Spišská Nová Ves, druhý nejlepší tým slovenské extraligy, který si momentálně prochází krizí. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 31. ledna 2024

Kometa Brno
31. ledna 2024 · 15:20

Jestli s něčím vyběhne dnes Kometa, čekejte středního útočníka...

Důležitý moment
Mountfield HK
31. ledna 2024 · 13:59

Trejd Pařík - Zachar mezi Mountfieldem HK a Libercem potvrdil agent Sivek a vzápětí i hradecký web. „Řešili jsme více možností, ale ty postupně padly z mnoha důvodů (množství cizinců, neadekvátní náhrada z jiného klubu). Nakonec jsme se rozhodli, že doplníme pouze naši brankářskou dvojici Lukášem Paříkem, který nedostává tolik prostoru v Liberci a chce dokázat, že se jedná o extraligového gólmana. Liberec měl zájem o Marka Zachara, který byl z naší strany předmětem trejdu již delší dobu, takže jsme se rychle na této výměně domluvili,“ uvedl generální manažer Hradce Aleš Kmoníček.

Kometa Brno
31. ledna 2024 · 12:49

Brněnská Kometa vypůjčí svého nadějného brankáře Jana Kavana znojemským Orlům.

Důležitý moment
Mountfield HK
31. ledna 2024 · 12:37

Mountfield HK by rád doplnil kádr ještě o jednoho brankáře. Mohl by se domluvit s Libercem na příchodu Lukáše Paříka, protože Filip Pešán by mohl stát o návrat Marka Zachara.

Zprávy ze dne 25. ledna 2024

Kometa Brno
25. ledna 2024 · 23:00

Obránce JanŠčotka bude i v příští sezoně hrát v extralize za Brno. Kometa na oficiálním webu oznámila, že uplatnila opci na sedmadvacetiletého beka.

Kometa Brno
25. ledna 2024 · 16:39

Kanadský obránce GergMoro se stal novou posilou hokejistů KometyBrno. Informoval o tom klubový web. Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu působil v této sezoně dosud ve finské lize v celku SaiPa Lappeenranta. Tam zamířil po příchodu ze Severní Ameriky předloni a v závěru minulého ročníku hostoval v Ilvesu Tampere.

Zprávy ze dne 15. ledna 2024

Důležitý moment
Kometa Brno
15. ledna 2024 · 11:17

Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Útočník Petr Holík (31) se loučí s Kometou Brno a odchází do mateřského Zlína na hostování do konce sezony. Přesun dvojnásobného mistr extraligy do prvoligového týmu potvrdilo vedení brněnského klubu na svých webových stránkách. Opačným směrem naopak putuje obránce Marek Hrbas, který za Brno hrál v minulém ročníku. 

O důvodech konce zkušeného útočníka v Kometě se rozepsal ve svém blogu redaktor deníku Sport Michal Koštuřík.Celý blog čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 13. ledna 2024

Důležitý moment
Kometa Brno
13. ledna 2024 · 14:14

Není to apríl. Hokejová Kometa se podle informací iSport.cz chystá uvolnit útočníka Petra Holíka (31), jednoho z nejvýraznějších hráčů extraligy posledních let. Po slabším rozjezdu sezony a zranění se technický centr propadl až do čtvrté řady, ztratil i své výsostné místo v přesilovce. Jeho nové působiště? Do finále spěje dohoda o hostování do konce sezony v prvoligovém Zlíně, kde vyrostl! Více čtěte ZDE >>>

Zkušený útočník Petr Holík by mohl dohrát sezonu v prvoligovém Zlíně
Zkušený útočník Petr Holík by mohl dohrát sezonu v prvoligovém Zlíně

Zprávy ze dne 4. ledna 2024

Důležitý moment
Kometa Brno
4. ledna 2024 · 19:22

Kometa pokračuje v podepisování nových smluv, útočník Kristán Pospíšil prodloužil o tři roky.

Kometa Brno
4. ledna 2024 · 16:42

Útočník Jakub Flek podepsal novou dvouletou smlouvu v Brně a i nadále bude oblékat dres Komety. Moravský klub o setrvání českého reprezentanta informoval na svém oficiálním webu.

Zprávy ze dne 3. ledna 2024

Důležitý moment
Kometa Brno
3. ledna 2024 · 11:14

Na trase Mladá Boleslav a Kometa Brno se odehrála výměna obránců:

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů