Miroslav Horák
13. května 2022 • 16:55

Dědkův vzkaz Váňovi: S bojem proti hale je na tenkém ledě, urazil legendy

Vstoupit do diskuse
12
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH z MS: Německo - Česko 1:4. Postup do semifinále! Rozhodly skvělé přesilovky
SESTŘIH z MS: Finsko - Slovensko 4:2. Velký obrat domácích, zářil obr Anttila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve slavném žokejovi Josefu Váňovi to začalo pěkně vařit, jakmile zjistil, že v areálu pardubického dostihového závodiště má na podzim 2025 otevřít majestátní multifunkční aréna. „Jsem zásadně proti! Proč zkazit jeden z nejkrásnějších koutů světového turfu, zničit ho nějakou hokejovou halou, šestipatrovým parkovacím domem? Budeme na třetí koleji,“ vadí legendě překážkových dostihů. Co na to investor tří až čtyřmiliardové stavby? „Pan Váňa by si měl nejdříve zjistit potřebné informace. Jsme to právě my, lidé z Dynama, kdo dostihům pomáhá,“ reaguje Petr Dědek, šéf extraligového klubu.Podle Váni je výstavba nové arény v blízkosti dostihové dráhy nesmysl a udělá vše proto, aby projektu zamezil. Zarazil vás silou svých vyjádření?
„Na středeční prezentaci jsme několikrát zmínili, že jsme připraveni a ochotni diskutovat se všemi. Ukazuje se, že pan Váňa nemá informace. Je také potřeba podívat se upřímně na to, proč lidi na dostihy nechodí. Protože nemají zázemí, nejsou moderní. Nereflektují dobu, nikam se neposouvají. Naopak, náš projekt pomůže pardubické závodiště zachránit. Jsou to dva roky, co hokejové Dynamo pomáhá místnímu závodišti. Koupili jsme box a druhý největší dostih sezony. Zamrzela mě velmi jeho vyjádření, že ve světě nikdo nezná Dynamo Pardubice, ale Velkou pardubickou ano.“

Tak ono má logiku, že v dostihových kruzích v Evropě nebudou řešit extraligový hokej, nýbrž koně…
„Pana Váňu znají v pár zemích Evropy, což je absolutně neporovnatelné s tím, jakmile ve světě vyslovíte jména jako Dominik Hašek nebo Vladimír Martinec. Pan Váňa se pustil na tenký led, urazil spoustu hokejových legend.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
12
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud