Pavel Ryšavý
25. listopadu 2022 • 21:49

Loupež v Hradci! Plzeň pod tlakem, ale Kodýtek a spol. ukázali, jak se válčí

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Podívejte se na kontroverzní vítězství Borárose proti Medvedovskému na FABRIQ 2
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice, 2:1. Brňané srovnali stav série
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vždycky záleží, jakou Plzeň nastaví tvář. Někdy se nechá přejet parním válcem tak, že si pod něj ochotně lehne. Ale pak dovede i jiné číslo. Urputné, že cítíte, jak v týmu dýchá jeden za druhého. Mountfield měl tlak, místy brutální. Jen stejně doma lehl 1:4. Plzeň ukázala, jak umí válčit.Když vítězná parta kráčela do kabiny, hráči na sebe radostně pokřikovali, jaká se v Hradci povedla loupež. „Vůbec nevím, o čem mluvíte. Vždyť válíme,“ naoko nechápal Petr Kodýtek. „Ne, jasně. Strašně těžký zápas pro nás, Hradec byl dvě třetiny lepší, asi to loupež byla,“ přidal. Patřil k hráčům, kteří bodovou krádež organizovali, posbíral tři asistence.

Na střely vyhrál Mountfield 37:19. „Sice hrajeme dobře, máme střely, ale góly nedáváme. Vytrestá nás to,“ mrzutě komentoval bitvu hradecký Kevin Klíma.

Zhruba v půlce zápasu ukryl brankář Miroslav Svoboda puk v lapačce. Rozhodčí písknul. Hradecký útočník Oliver Okuliar zvedl hlavu ke stropu. Nepočítal zářivky. Hledal tam odpověď, proč, u všech rohatých, trefil přesně prostor, kde se nacházela rukavice pozorného gólmana. Pálil mezi kruhy, pozice slušná. A nic.

Tohle si Mountfield opakoval od začátku. Střela a nic. Další a nic. Nic, nic, nic. Plzeň nápor přežila, jednak díky Svobodovi, který nevyrobil jedinou chybičku, ale pak i proto, že na jeho číslo navazovalo velké nasazení party před ním. Na dorážky vyhlásila modrá parta „stop stav“, ujelo to jen jednou.

Okuliarův pohled ke stropu vlastně jako by rámoval v utkání zlom. Plzeň vedla už v té chvíli 1:0, když se Jan Schleiss zachoval jako chladnokrevný zabijáka, schoval střelu, ta cinkla o tyč a Hradec se nacházel v mínusu. Právě ve druhé desetiminutovce první třetiny ale hosté zadupali i směrem dopředu, převzali aktivitu a ujeli do tříbrankového vedení. Bylo hotovo, byť Mountfield znovu zabral, počítal střely a analytický pohled vám po utkání řekne, že měl vyhrát. „Naše utkání jsou bohužel stejná. Máme hodně šancí, ale nejsme důrazní v zakončení a nedáváme góly,“ posteskl si hradecký kouč Tomáš Martinec.

Plzeň uspěla hlavně díky válečnému módu. „My takhle potřebujeme hrát každý zápas. Nemáme tak široký kádr, ani nemáme v týmu plno hvězd. Musíme hrát hodně pospolu a v zápase dýchat jeden za druhého,“ poznamenal Kodýtek. Ano, Plzeň tohle zvládne, má k tomu v sestavě i vhodné typy. Klíčové u ní je, aby zvládala stejný výkon opakovat. „Stoprocentně, tak to je. Teď potřebujeme dobře zregenerovat a v neděli jdeme zase na to,“ bojovně dodal Kodýtek. Jak říkal, že tým nemá hvězdy? Z drobounkého pracanta postupně velká osobnost týmu roste.

Z V R P Skóre B
Z V R P Skóre B

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud