Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 3. května 2021
Útočník Matěj Stránský odchází z mistrovského Třince do Davosu. Český reprezentant a nejlepší střelec základní části uplynulé extraligové sezony podepsal ve Švýcarsku dvouletou smlouvu. Sedmadvacetiletý útočník opouští Oceláře po dvou sezonách. V roce 2019 přišel ze švédské Mory a hned se zařadil mezi klíčové hráče slezského klubu. V první sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru,nasbíral v 52 zápasech 45 bodů za 23 branek a 22 asistencí. Aktuální ročník vyšel Stránskému ještě lépe. V 50 utkáních základní části vstřelil 33 gólů a přidal 19 asistencí. Dalších pět branek a deset asistencí zaznamenal při cestě Třince za titulem v play off.

ODCHOD – Citelná, ale očekávaná zpráva. Mistrovský Třinec přichází o jednoho z ofenzivních tahounů Michaela Špačka, který odchází do švédské Frölundy. O jeho přesunu na sever informoval web iSport.cz už v průběhu play off. „Je ofenzivně zručný a to jsme hledali. Chytrý a kreativní hráč, který bude přínosem v naší hře,“ pochvaluje si generální manažer Fredrik Sjöström. Špaček se aktuálně připravuje s reprezentací před mistrovstvím světa. Uplynulý ročník načal po návratu ze zámoří ve finské Tappaře, na konci ledna zamířil k Ocelářům, kterým k titulu pomohl 14 body (2+12) v 16 zápasech play off.
Zprávy ze dne 2. května 2021
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul. Odchovanec Kladna působil v extralize také v barvách mateřského klubu a Litvínova. V roce 2008 se představil také na mistrovství světa v Kanadě. „Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ řekl majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu.
PŘÍCHOD - Hokejový obránce Ondřej Dlapa se v extralize stěhuje z Mladé Boleslavi do Karlových Varů. Devětadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Energií tříletou smlouvu. „Ondřej Dlapa je hráč, kterého jsem trénoval v Brně a jsem přesvědčený, že je brán na pozici prvního obránce do oslabení. Bude vytěžovaný v těch důležitých chvílích na konci třetin, kdy je potřeba nedostat gól. Jeho výška a silové předpoklady nám tu splňují typ hráče, který nám chyběl,“ řekl klubovému webu sportovní manažer a hlavní trenér Karlových Varů Martin Pešout.