Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 20. října 2024
Náhlá změna v případě Jakuba Zbořila! Český obránce, který posledních deset sezon strávil v zámoří, se vrací do Tipsport extraligy. Nemíří ovšem do Komety Brno, se kterou v týdnu trénoval a byl dokonce na prohlídce stavby nové arény, ale do Pardubic. „Výrazně posílíme obranné řady. Kuba byl na našem seznamu potenciálních posil dlouho. Víme, co nám může nabídnout a věříme, že k nám perfektně zapadne. Je to inteligentní hráč s dobrým charakterem. Těším se na spolupráci,“ říká pardubický sportovní ředitel Petr Sýkora pro klubový web.
Zprávy ze dne 10. října 2024
Hledání nového trenéra Pardubic pokračuje, jak už jsme psali v otázkách kolem Dynama (více čtěte ZDE >>>). Na sociálních sítích se objevilo i jedno známé jméno - Vladimír Růžička. Klub na to reagoval.
Zprávy ze dne 5. září 2024
Jonáš Peterek bude po předčasném konci ve Vítkovicích působit v Liberci. Syn sportovního ředitele mistrovského Třince Jana Peterka podepsal s Bílými Tygry dvouměsíční zkušební smlouvu s opcí do konce sezony. „Podepsání Jonáše je reakce na zranění našich dvou útočníků, potřebovali jsme doplnit kádr. Sice jsem ho přímo netrénoval, ale dobře ho znám z mládežnických reprezentací. Po jeho překvapivém konci ve Vítkovicích jsme se ho rozhodli vyzkoušet,“ uvedl trenér Filip Pešán. Liberec momentálně postrádá útočníky Michala Bulíře a Marka Zachara.
Zprávy ze dne 3. září 2024
Před startem blížící se extraligové sezony musí Liberec řešit nepříjemnou komplikaci. Poté, co se uprostřed srpna zranil útočník Michal Bulíř, u kterého není jisté, zda stihne start ročníku, přibyli Bílým Tygrům na marodce další dva hráči. Forvard Marek Zachar a obránce Vojtěch Budík si z turnaje ve Švýcarsku odvezli zlomené prsty na ruce. Obě opory budou Severočechům chybět šest až osm týdnů.