Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 18. března 2022

Kometa Brno
18. března 2022 · 13:24

Bílí Tygři po skvělém výkonu vepsaném do skóre 6:1 vypoklonkovali Kometu z předkola Generali play off i z celé sezony. V Brně tikají zásadní změny. Příchod kouče Martina Pešouta se v zákulisí považuje za hotovou věc, ve hře jekonec Petera Muellera, na jehož služby podniká nájezdy konkurence. Více čtěte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 3. února 2022

Karlovy Vary
3. února 2022 · 14:54

Obránce Martin Rohan a útočník Vít Jiskra budou i nadále hájit barvy Karlových Varů. Jednatřicetiletý Rohan prodloužil smlouvu o rok do konce sezony 2022/23. O jedenáct let mladší Jiskra se upsal na další dvě sezony. Rohan je s 431 soutěžními zápasy za Karlovy Vary klubovým rekordmanem mezi obránci. „Martin je dlouhodobě jedním z našich nejspolehlivějších obránců. Navíc patří k našim domácím hráčům a jsme rádi, že u nás bude pokračovat i v další sezoně," řekl klubovému webu hlavní trenér a sportovní manažer Karlových Varů Martin Pešout.

Zprávy ze dne 25. ledna 2022

Důležitý moment
Kometa Brno
25. ledna 2022 · 17:38

Nečekanou posilu do brány hlasí brněnská Kometa! Po dvou letech se na jih Moravy vrací slovenský gólman Marek Čiliak, který v Brně slavil dva mistrovské tituly. Aktuálně působil v Popradu, minulou sezonu strávil v Českých Budějovicích. „Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal. Je to kombinace radosti a štěstí,“ uvedl Čiliak pro klubový web. Více čtěte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 21. prosince 2021

Karlovy Vary
21. prosince 2021 · 14:08

Obránce Dalimil Mikyska se opět vrací z Brna do Karlových Varů, kde bude hostovat. Opačným směrem míří útočník Otakar Šik. Délku hostování kluby neuvedly. „Po utkání v Hradci jsme bohužel přišli o dva obránce, Tomáše Havlína s Lukášem Pulpánem. Dohodli jsme se tak s Brnem na příchodu Dalimila Mikysky, který naše prostředí dobře zná, stejně tak i systém hry a rychle zapadne do týmu,“ uvedl hlavní trenér a sportovní manažer Západočechů Martin Pešout.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů