Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 27. března 2024
Vyřazení ve čtvrtfinále s Litvínovem bolí. Fanoušci Komety se z něj budou nějaký čas sbírat. Klub však nemůže složit ruce do klína a vzdychat, proč se to zase nepovedlo. Už dávno se maká na podobě kádru pro příští ročník, kdy se má konečně ukončit čekání na extraligovou medaili. Trvá neúměrně dlouho, už šest let. Je jasné, že následovat budou změny v kádru. Opět zásadní, na klíčových pozicích. Rošády proběhnou ve všech řadách, i na střídačce. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Jestli s něčím vyběhne dnes Kometa, čekejte středního útočníka...
Brněnská Kometa vypůjčí svého nadějného brankáře Jana Kavana znojemským Orlům.
Zprávy ze dne 25. ledna 2024
Obránce JanŠčotka bude i v příští sezoně hrát v extralize za Brno. Kometa na oficiálním webu oznámila, že uplatnila opci na sedmadvacetiletého beka.