Hokejistu Petra Jakse (†45), který hrál za Švýcarsko, přejel vlak!
Bývalý švýcarský hokejový reprezentant českého původu Petr Jaks byl nalezen mrtev. Podle serveru Basler Zeitung přišel pětačtyřicetiletý rodák z Frýdku-Místku o život při střetu s vlakem v italském Bari. Policie o jeho úmrtí informovala rodinu a dokončuje identifikaci oběti neštěstí, aby vyloučila veškeré pochybnosti.
Jaks byl od nedělního rána nezvěstný. Podle švýcarských médií vyrazil do Česka navštívit svou matku, ale nedorazil k ní. Od té době po něm pátrala policie.
Jeho vůz byl nalezen v jeho bydlišti v Bellinzoně, Jaks byl ještě v pondělí nad ránem spatřen na jihu Itálie v Potenze.
Někdejší útočník Jaks má za sebou 149 zápasů v dresu švýcarské reprezentace, s kterou startoval třikrát na mistrovství světa elitní kategorie a na olympijských hrách v Calgary a Albertville.
Během kariéry hrál za Lugano, Curych a především Ambri-Piotta, kde pracoval po skončení kariéry jako manažer do roku 2009. V poslední době působil v roli hokejového experta v televizi.