Strongman Tkadlčík překonal světový rekord na Instagramu iSport.cz! | iSportLIFE | iSport.cz
4.6.2019 • 08:32

Nejsilnější muž světa a jeho den: zvedl neoficiální rekord a dal si knedlíky

 • Strongman Jiří Tkadličík ukázal svůj den na instagramovém účtu iSport.cz

  Jiří Tkadlčík je český strongman. Na svém kontě má mimo jiné i titul nejsilnějšího muže Evropy a světa ve střední váze. Jak vypadá den českého siláka jste měli možnost sledovat na Instagramu iSport.cz.

 • Trénink

  Jiří Tkadlčík se věnuje neolympijskému sportu zvanému strongman. Závodníci soutěží v různých disciplínách, které jsou zaměřené na silovou vytrvalost i maximální sílu. “Disciplín existuje celá řada. Přenášíme například různé těžké předměty jako třeba pivní sud, taháme kamiony, převracíme půl tuny vážící pneumatiky nebo nad hlavu zvedáme improvizované stromy,“ objasnil hned na úvod  Tkadlčík.

  Jak vypadají některé z disciplín, poté ukázal na svém tréninku. Ten odstartoval rozcvičkou, což v podání Tkadlčíka znamená zvednout 260 kilo vážící činky na mrtvý tah. To byl však skutečně jen začátek. Jiří během svého tréninku totiž zvedl i neuvěřitelných 391,5 kilogramu, čímž neoficiálně překonal svůj vlastní světový rekord. „Za měsíc se chystám potvrdit formu na závodech, kde chci rekord zapsat oficiálně,“ prozradil fanouškům.

  Jiří během tréninku zvedl neuvěřitelných 391,5 kila.Jiří během tréninku zvedl neuvěřitelných 391,5 kila.Foto Instagram

 • Strava

  Po namáhavém tréninku následovala zasloužená odměna – knedlo, vepřo, zelo, jahodové knedlíky a bábovka. „Hodně lidí si myslí, že siloví sportovci jí podobně jako kulturisté, to znamená rýži s kuřecím masem. Ale není to tak. Těžkým tréninkem spálím v podstatě úplně všechno, takže potřebuji daleko více kalorií. Základem jsou pro mě však vždy kvalitní suroviny, a ne polotovary,“ vysvětlil fanouškům, jak vypadá jeho jídelníček.

  Základem jsou pro jiřího kvalitní potraviny.Základem jsou pro jiřího kvalitní potraviny.Foto Instagram

 • Zdraví

  V závěru přišel čas také na dotazy fanoušků. Zajímalo je například to, jak se Jiří vypořádává s cukrovkou, kterou trpí už od dětství. „Měl jsem na výběr, buďto se z toho budu hroutit nebo pojedu dál. Já si vybral druhou možnost. Na světě existují lidé, kteří mají daleko horší nemoci a postižení. Já se proto na tu svou snažím nevymlouvat. Hodně mě motivoval například i hokejista Max Domi, který má také cukrovku a přesto hraje v NHL,“ zakončil Jiří.

  Jiří TkadlčíkJiří TkadlčíkFoto Instagram


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud