5.2.2020 • 12:00

Den s Vakočem. Cyklista ukázal nálož při tréninku, drahé kolo i jídlo

Vstoupit do diskuse
0

Start jarních klasik se pozvolna blíží a také čeští cyklisté se na něj pilně připravují. Svůj tréninkový den ve španělské Gironě ukázal na Instagramu iSport.cz Petr Vakoč. Prozradil kolik stojí kolo profíka i to, jak doplňuje energii.Petr Vakoč je cyklista, který na začátku roku 2018 při soustředění utrpěl při nehodě s náklaďákem těžké poranění zad a následně podstoupil několik operací. V minulé sezoně už byl ale zpět na závodech a nyní je členem týmu Alpeci-Fenix, jehož hlavní hvězdou je Mathieu van der Poel.

O poraněná záda se musí nyní pečlivě starat, a tak zařadil do svého denního programu ranní cvičení, které ukázal na Instagramu iSport.cz.

Takto vypadá večeře českého cyklisty Petra Vakoče
Takto vypadá večeře českého cyklisty Petra Vakoče

Po snídani, která se skládala z kváskového chleba, avokáda, čerstvého sýra a ovoce, nechyběla ani u cyklistů tolik oblíbená káva. Poté už nezbývalo než se připravit na samotný trénink.

„Dnes je v plánu dlouhý vytrvalostní trénink. Na programu je šest hodin, takže by to mělo být nějakých 180 kilometrů. K tomu mě čeká 12 osmivteřinových sprintů,“ přiblížil Vakoč, jak se rozhodně nešetří.

Fanouškům na Instagramu ukázal své kolo za 180 tisíc korun i výbavu, která je při takovém tréninku nezbytná. Cyklistická přilba, wattmetr, sluneční brýle a svačina. Na videu natočeném ze skútru pak mohli vidět i část samotného tréninku – jeden ze sprintů.

V polovině dne přišla na řadu přestávka. A jak už to u cyklistů bývá, nechyběla zastávka na kávu i něco dobrého k ní.

Když měl Vakoč, který byl ještě do konce minulého roku týmovým parťákem Zdeňka Štybara či Juliana Alaphilippa, svých 180 kilometrů odjeto, našel si čas i na zodpovězení dotazů čtenářů iSport.cz. Prozradil třeba, že své první závody na kole absolvoval v pěti letech, že by se rád letos zúčastnil etapového závodu Czech Cycling Tour, nebo kolik stojí kolo profesionála. Šlo o částku přesahující 180 tisíc korun.

Kromě skutečné kuchyně (k večeři quinoa s hovězím masem a dušenou zeleninou) nechal nahlédnout i do té sportovní, když na fotografii ukázal výstupy ze svého dne na silnici, grafy, které následně posílá svému trenérovi.

Den pak završil procházkou po Gironě. „Je to nejen krásné místo pro trénink, ale i úžasné místo pro turisty, takže určitě doporučuji ji navštívit,“ přidal cestovatelský tip. „Ještě před tím jsem se stihl podívat na záznam cyklokrosového MS, kde vyhrál můj týmový kolega Mathieu van der Poel a den před ním slavila Ceylin Alvaradová, takže pro náš tým perfektní začátek sezony. Za chvíli začíná ta silniční, budu rád, když nám budete držet palce.“

Na celý den Petra Vakoče se můžete podívat ve výběrech na Instagramu iSport.cz.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}