Orlando Bloom: Jak holywoodská hvězda brázdila trasy v okolí Berounky | iSportLIFE | iSport.cz
24.3.2020 • 08:47

Pirát z Křivoklátska: Jak Orlando Bloom brázdil na kole okolí Berounky

Vstoupit do diskuse
0

Že se z Orlanda Blooma se stal tak trochu Pražák, už je známá věc. V centru si pronajal byt, odkud pravidelně vyrážel do práce na Barrandov, ale ve volných chvílích také za sportem. Kde jste ho už mohli potkat při běhání a jaké byly jeho oblíbené cyklistické trasy?Hollywoodská hvězda se do Prahy přestěhovala za prací – v barrandovských ateliérech se natáčely další epizody mysteriózního seriálu Carnival Row, jehož je Bloom hlavní hvězdou.

Sympatické je, že ačkoli nedává rozhovory a své soukromí si poměrně pečlivě chrání, rozhodně neseděl donedávna doma v koutě za staženými roletami. Naopak.

Hvězdu Pirátů z Karibiku jste s trochou štěstí mohli potkat, jak běhá po pražských mostech nebo Petříně, nebo jak si to míří domů z posilovny ve sportovním. Kromě toho je vášnivým cyklistou a co víc – české silnice brázdil stylově na kole domácí výroby.

Vybral si k tomu luxusní kousek. Na pražské a středočeské silnice vyrazil na kole, jehož cena šplhá ke 300 tisícům korun. Rám kola váží pouhých 740 gramů, celé kolo se pak vejde pod „magických“ 6 kilogramů.

S kamarády k Berounce

A jaké trasy brázdil Orlando s kamarády v tuzemsku nejčastěji? Údaje z aplikace Strava samozřejmě nedával na odiv pravidelně, ale tu a tam něco nasdílel na svůj instagramový účet, a to včetně mapy trasy, kterou právě zajel. „Between the woods and frozen lakes,“ okomentoval zatím poslední cyklistickou fotku z 25. ledna s odkazem na verš z básně Roberta Frosta.

Pro svůj koníček si vybral Orlando Bloom vybral českou značku
Pro svůj koníček si vybral Orlando Bloom vybral českou značku

Z mapy je patrné, že jeho skupinka vyrazila z Nižboru, patrně oblíbeného startovního místa, odkud si dali stokilometrové kolečko Křivoklátskem.

Tato oblast je cyklistickým rájem a stala se i srdcovkou slavného herce. Třeba 13. ledna poděkoval za přání k narozeninám fotografií, na které na kole vyhlíží směrem k sluncem ozářené hladině Berounky.

V listopadu se pochlubil dalším pětašedesátikilometrovým výletem v této oblasti s cílem na kamarádově chatě. Tehdy si partička vyrazila dokonce za tmy s výhledem na nasvětlený hrad Křivoklát.

„Nejezdím, abych svému životu přidal dny navíc, ale abych dodal život svým dnům,“ napsal pod zářijový příspěvek o další projížďce se startem v Nižboru.

Stačí tak mrknout na hercův Instagram a můžeme si jeho oblíbené trasy projet také. A kdoví, třeba se nám někdy podaří na něj narazit osobně nebo ho alespoň potkat ve virtuálním světě aplikace Strava.

Kolo je pro herce nejen prostředkem, jak se udržet fit, ale také skvělým socializačním nástrojem: Jezdí s lidmi, na které se může spolehnout, kteří nebudou mít potřebu se na internetu chlubit tajně pořízenými fotkami, a kteří si takové spolupráce i kamarádství cení.

Je to další důkaz toho, že silniční cyklistika dokáže být i v dnešní době elegantním sportem gentlemanů.

Záznam trasy, kudy se Oralndo Bloom vydalZáznam trasy, kudy se Oralndo Bloom vydalFoto Instagram: Orlando Bloom

Tour de doping

Film z roku 2017 je parodickým dokumentem o dopingu v cyklistice, v němž byl herec jednou z hlavních hvězd. Nekorektní, neetický a šovinistický humor na úrovni šílenosti z pera scenáristy Murraye Millera a režiséra Jakea Szymanského položí smíchy nejen diváky z řad cyklistů, ale i upozorní na problematiku neuvěřitelného laborování s fyzičkou profesionálních jezdců.

Krev, pot a slzy… a ještě trocha krve navíc, jak říká jedna z kultovních hlášek tohoto snímku. Nutno dodat, že jako herec v Tour de doping figuruje i samotný Lance Armstrong , což míru absurdity celé podívané posouvá ještě o úroveň výše.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

Tour de France 2019

Vítěz: Egan Bernal Program a ONLINE přenosy Profily všech etap Dresy na Tour de France Nominace týmů Stáje

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, 106. ročník v roce 2019 ovládl jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal. Jediným Čechem na startu "Staré dámy" byl Roman Kreuziger, který dojel na celkovém 16. místě.

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud