Chytré hodinky dnes dokáží měřit stále více funkcí a neustále vylepšují spolupráci s mobilním telefonem. Za tohle všechno ale také musíte pořádně zaplatit. Není to tak ale vždy! Zkusili jsme pro vás najít několik zajímavých sporttesterů, které se nemusí stydět za své funkce a nepřehání to ani s cenou.
Xiaomi Amazfit Bip
Xiaomi se dokázalo díky velmi agresivní cenové politice velmi dobře prosadit na trhu s nositelnou elektronikou. Typickým příkladem jsou i tyto hodinky. Za cenu výrazně pod 2 000 korun nabídnou měření tepu i GPS, zaznamenávání sportovních aktivit do propracované mobilní aplikace nebo voděodolnost. Naprosto fenomenální je výdrž, která atakuje hranici až třiceti dnů! Vyhovovat by nemuselo ovládání, které přeci jenom není primárně zaměřené na sportovní účely či chybějící podpora českého jazyka. Doporučená cena 1799 korun.
Xiaomi Amazfit Verge
A ještě jednou čínská značka Xiaomi, která mezi levnými hodinkami skutečně vládne. Model Verge nabídne přeci jenom sportovnější pojetí, pořád je zde ale dotykový displej a pouze jediné ovládací tlačítko. Opět nechybí silná kombinace GPS a měření tepu, výdrž hodinek je zhruba sedmidenní. V nabídce sportovních aktivit nechybí nic podstatného, tahákem ke koupi by ale měla být hlavně integrovaná paměť s hudebním přehrávačem. Stačí nahrát písničky, připojit bezdrátová sluchátka a mobil klidně nechte doma. Doporučená cena 3690 korun.
Garmin Forerunner 45/45S
Garmin je mezi sportovními hodinkami etablovanou značkou a moc levných hodinek nenabízí. Novinka s označením Forerunner 45 se ale pod 5 000 korun vejde. Hodinky se nabízejí ve dvou různých velikostech 45/45S a několika barevných kombinacích. Sportovce potěší hlavně odhadem VO2 max či řadou sportovních režimů, včetně plavání. Podobu hodinek můžete změnit také novými ciferníky, které si do hodinek stáhnete a stejně jako u dražších modelů Garminu lze využívat plánování tréninků. Doporučená cena 4990 korun.
Polar M430
Tyto hodinky rozhodně nezapřou, že jsou určeny především na sport. Mezi skutečně unikátní funkce v této cenové kategorii je možnost nastavení intenzity GPS. Díky tomu vydrží energie M430 při sportu mnohem déle než naprostá většina cenově srovnatelné konkurence. Největším problémem je slabší voděodolnost a výraznější rozměry. Také tyto hodinky pořídíte v několika barevných kombinacích. Doporučená cena 3690 korun.
Suunto 3 fitness
Zástupce značky Suunto vypadá z celého našeho výběru nejluxusněji, je ale také nejdražší. I když jsou hodinky primárně určeny pro dámy, v černé variantě neudělají ostudu ani na mužském zápěstí. Hodinky postrádají měření GPS, údaje o aktuální tepové frekvenci jim už ale nechybí. Dokážou velmi dobře odhadnout hodnotu VO2 Max, výbornou funkcí je i vyhodnocování vašich tréninků, plánování regenerace a neustálá snaha o zlepšování výkonnosti. Potěší také podporou obrovského množství sportovních režimů a solidní výdrží baterie. Doporučená cena 5390 korun.