Autor: jab
28.8.2017 • 12:26

Drsné kopce je nezastavily. Mistry ČR ve středním triatlonu jsou Kočař a Kotopulu

Vstoupit do diskuse
0

S kopcovitou tratí PILMAN triatlonu, který se letos konal jako mistrovství republiky ve středním triatlonu, si o víkendu nejlépe poradili Lukáš Kočař a Helena Kotopulu – ta soupeřky doslova převálcovala a do cíle dorazila s náskokem 22 minut. Čelůstka na předposledním závodě seriálu mistrovství světa ve Stockholmu skončil na 27. místě.Přes dvě stovky účastníků, takřka kompletní domácí špička, ideální počasí a nádherná trať – to byly hlavní atributy sobotního PILMANa, mistrovského závodu na střední triatlonové distanci, na němž se zároveň sbíraly body do domácí pohárové soutěže FORD CZECHMAN TOUR 2017.

V mužské elitní kategorii dominoval Lukáš Kočař. „Na čele byl už po plavání a po zbytek závodu už svůj náskok jen navyšoval,“ popsal vývoj závodu jeho ředitel Jan Havlíček. „Na kole se za něj propracoval Karel Zadák, v běžecké části ho ale o stříbro připravil Petr Soukup.“

„PILMAN byl letos pro mě jedním z nejdůležitějších startů, možná i proto jsem šel do závodu s jasnou taktikou zkusit vše rozhodnout už v cyklistické části,“ hodnotil vítězný Lukáš Kočař, který letos už dokázal získat domácí titul v terénním triatlonu.

„Věděl jsem, že moji konkurenti jsou lepší běžci a v tropickém počasí budou mít při běhu nespornou výhodu. Taktika vyšla a po plavání a cyklistice jsem si přivezl z mého pohledu dostatečný náskok. Už v úvodu běhu ale přišla daň za náročnou cyklistiku v podobě drobných křečí. Musel jsem tedy zvolit dost úsporné tempo, naštěstí to ale stačilo. Závod ale bolel pořádně a možná o to více jsem s dalším mistrovským titulem spokojen!“

Vítězce hrozila diskvalifikace

Podobně jednoznačně se vyvíjel i závod v ženské kategorii, kde se v cyklistické části dostala do čela Helena Kotopulu a o vedení se už nenechala připravit. Také pro ni je to letos už druhý domácí titul – ten první, z dlouhé triatlonové trati, získala v červnu na Moraviamanovi. „Plavání bylo takové rozehřívací, asi jsem ho šla pomaleji, než jsem měla,“ popsala vítězka průběh závodu. „V cyklistické části jsem šla v prvním kole do čela a už jsem to udržela. Závod se mi moc líbil, bylo to v krásném prostředí, všude nádherná příroda... Hlavně kolo bylo fantastické a běh vlastně také.“

S kopcovitou tratí PILMAN triatlonu, který se letos konal jako mistrovství republiky ve středním triatlonu, si o víkendu nejlépe poradili Lukáš Kočař a Helena Kotopulu (ilustrační foto)
S kopcovitou tratí PILMAN triatlonu, který se letos konal jako mistrovství republiky ve středním triatlonu, si o víkendu nejlépe poradili Lukáš Kočař a Helena Kotopulu (ilustrační foto)

Ačkoliv Helena Kotopulu neměla na trati konkurenci, moc nechybělo, a z titulu se nakonec vůbec radovat nemusela. Jen tak tak se totiž vyhnula diskvalifikaci kvůli novému pravidlu. „Zatímco dříve rozhodčí oznamovali závodníkům jejich přečiny, teď je nově píšou pouze na tabuli,“ vysvětlil Jan Havlíček. „Závodníci si tak musejí sami hlídat, jestli nedostali trest, nikdo jim to neoznámí. Helena si toho nevšimla a až na poslední chvíli, asi sto metrů před cílem, ji její doprovod upozornil, že si musí odsedět minutový trest. Jinak ale závod proběhl bez problémů, jen časy byly kvůli horkému počasí o něco pomalejší. Závodníci byli vesměs spokojení, máme spoustu pozitivních ohlasů, to ale ostatně míváme vždycky,“ uzavřel ředitel závodu s úsměvem.

Záznam ze závodu můžete vidět ve čtvrtek 31. srpna v 19:25 na kanálu ČT Sport.

ITU World Triathlon Stockholm se Čelůstkovi nevydařil

Světová elita na olympijské a krátké distanci závodila v sobotu na dalším podniku mistrovství světa ve Stockholmu. Z českých reprezentantů vyrazil do Švédska pouze Jan Čelůstka, který skončil na 27. místě a na vítězného Brita Jonathana Brownleeho ztratil více než čtyři minuty.

„Z výsledku i výkonu jsem docela rozladěný,“ posteskl si Čelůstka. „Měl to být test na světový pohár ve Varech, ale nesedlo mi to ani v jedné disciplíně. Až do neděle jsem tvrdě trénoval na Šumavě a nejspíš jsem měl den ubrat. Snad to zúročím za týden na domácím světovém poháru.“

V ženské kategorii se pozornost upírala především na vedoucí závodnici seriálu, Bermuďanku Floru Duffyovou. Z vody ještě vybíhala na třetím místě, díky perfektně zvládnutému depu se však již na začátku cyklistiky dotáhla na Britky Learmonthovou a Hallovou a v běhu se ujala vedení, které už nepustila. To jí zajistilo nejen vítězství v závodě, ale zároveň se stala teprve druhou ženou v historii, které se podařilo získat pět vítězství v ITU World Triathlon Series v jedné sezóně.

Výsledky PILMAN triatlon 2017

Muži: 1. Lukáš Kočař (EKOL TEAM) 4:24:24, 2. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 4:28:26, 3. Karel Zadák (TRIEXPERT) 4:31:04
Ženy: 1. Helena Kotopulu (TRI-MAX MORAVIAMAN Team Otrokovice) 5:00:52, 2. Petra Veselá (MST Jihlava) 5:22:43, 3. Petra Krejčová (TriSK ČB) 5:28:14

ITU World Triathlon Stockholm

Muži: 1. Jonathan Brownlee (GBR) 1:49:10, 2. Kristian Blummenfelt (NOR) 1:49:28, 3. Pieerre le Corre (FRA) 1:49:28 … 27. Jan Čelůstka (CZE) 1:53:15
Ženy: 1. Flora Duffy (BER) 2:00:09, 2. Jessica Learmonth (GBR) 2:01:30, 3. Ashleygh Gentle (AUS) 2:01:49


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}