Taxis? Pohoda. Pro žokeje bylo peklo tahání pneumatik Vodním příkopem | iSportLIFE | iSport.cz
3.12.2017 • 12:56

Taxis? Pohoda. Pro žokeje bylo peklo tahání pneumatik Vodním příkopem

Takhle zničení do cíle na pardubickém závodišti ještě nedorazili. Žokejové Jan Kratochvíl, Marcel Novák, Sertaš Ferhanov a Patrick Boekhout absolvovali extrémní závod Taxis Gladiator Race. Na 6,9 kilometrů dlouhé trati skákali poprvé bez koně přes Velký Taxis, ručkovali po visutých překážkách, plazili se bahnitou oranicí nebo tahali pneumatiky po pás v ledové vodě Vodního příkopu. Stejnou trať mezi ženami absolvovala i dostihová trenérka Helena Blažková a v cíli byla dokonce o sedm minut dřív než žokejský tým.„Přežili jsme!“ vydechovali vyčerpaní žokejové v cíli. „Náročný závod. Řekneš si, že sedm kilometrů zas taková štreka není, ale když se do toho přidají překážky, tak toho má v cíli každý dost,“ hlásil Jan Kratochvíl, vítěz letošní Velké pardubické.

V sedle hnědáka No Time To Lose se sice do cíle také dostal notně zabahněný, ale srovnávat se prý vůbec nedá. Zatímco v říjnu dostih zvládnul Kratochvíl za necelých deset minut, tentokrát s kolegy bojoval v mrazu takřka hodinu (59 minut a 49 sekund).

Vzájemná pomoc přišla vhod

Kratochvíl, Novák, Ferhanov a Boekhout absolvovali celý závod společně jako tým. Ze startovních boxů vyběhli stylově - Novák nesl na ramenou Kratochvíla, Ferhanov pro změnu Boekhouta.

„Celý závod je silový, držet tempo a do toho ještě zvládat překážky je fyzicky náročné, hlavně ty gladiátorské, ty byly opravdu zážitek,“ líčí Kratochvíl. „Snažili jsme si pomáhat, podporovali se při krizích, zvládli jsme to. Jsem strašně rád, že jsme dokončili, užili jsme si to.“

Další z obtížných překážek na trati

Do cíle se úspěšně dostala i dostihová trenérka Helena Blažková. Trasu zvládla v čase 52:23 minut a ve své kategorii vybojovala parádní šesté místo. Šestí byli v týmové soutěži i žokejové.

Nejlepším družstvem byl 43. Výsadkový prapor Chrudim (Chmelař, Pajer, Hynek, Jiskra), v cíli byl za 43 minut a 24 vteřin. Soutěž mužů vyhrál Tomáš Tvrdík (33:25), mezi ženami byla nejlepší Anna Pavelková (47:01). Celkově třináctý skončil parkúrový jezdec Jakub Ludvík z Velké Polomi (41:05).


Témata:  sportdostihyKratochvíl
Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

iSport LIFE Columbia
běžecké závody

Praha (Milíčovský les) 14. března 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Milíčovský les
Ostrava (Bělský les) 18. dubna 2020 iSport LIFE Columbia závod Ostrava
Říčany 16. května 2020 iSport LIFE Columbia závod Říčany
Plzeň (Borský park) 6. června 2020 iSport LIFE Columbia závod v Plzni
Brno (ZOO Brno) 12. září 2020 iSport LIFE Columbia závod v ZOO Brno
Praha (Divoká Šárka) 17. října 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Divoká Šárka

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud
Články odjinud