Nejlepší výsledek v kariéře! Frintová zazářila v Japonsku sedmým místem | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.cz
13.5.2018 • 21:40

Nejlepší výsledek v kariéře! Frintová zazářila v Japonsku sedmým místem

Česká triatlonistka Vendula Frintová si připsala svůj nejlepší výsledek v závodě mistrovství světa od roku 2016. V sobotu 12. května vybojovala v Jokohamě vynikající 7. místo!Vendula Frintová se zlepšuje závod od závodu. Do letošního ročníku World Triathlon Series (seriál mistrovství světa) vstoupila 14. místem v Abú Zabí, následovalo 11. místo na Bermudách a nyní si připsala parádní výsledek v Japonsku. Její úspěch je o to cennější, že právě tímto závodem odstartovala kvalifikace o účast na olympijských hrách v Tokiu 2020.

„Jsem velmi spokojená. Je to nejlepší výsledek za dlouhou dobu a je v něm vidět výrazný posun,“ říkala hned po doběhu česká reprezentantka, pro kterou začal dvouletý boj o její čtvrté olympijské hry. „Na kvalifikaci ale při závodě nemyslím. Samozřejmě jsem ráda za velký bodový zisk, musím se ale soustředit na maximální výkon v každém závodě zvlášť, ne na kvalifikaci jako celek.“

Nejlepší triatlonisté světa závodili v Japonsku na olympijských distancích. 1,5 kilometru dlouhá plavecká část byla rozdělená do dvou okruhů, přičemž teplota vody dosahovala 18,7 °C. 40kilometrová cyklistika se odehrála v jokohamských ulicích na devíti okruzích. Desetikilometrový běh částečně kopíroval cyklistickou trať a byl rozdělen do čtyř okruhů.

Jak se vše odehrálo?

Frintová nabrala během plavecké části třicetivteřinovou ztrátu na čelo závodu, které na začátku cyklistiky tvořily Bermuďanka Flora Duffy s Američankou Katie Zaferes. Za nimi vyrážela s přibližně desetivteřinovou ztrátou devítičlenná skupina, které se ale podařilo vedoucí tandem dostihnout, čímž tempo na čele zpomalilo. Česká triatlonistka byla součástí třetí (později druhé) skupiny cyklistek, která ztrácela na vedoucí závodnice až minutu a 47 sekund a mohla tak pomýšlet na umístění v nejlepší desítce.

Frintová pak opět ukázala, že běh je její nejsilnější disciplínou a začala se propracovávat startovním polem vpřed! Desetikilometrovou trať proletěla v čase 34:38, díky čemuž si připsala šestý nejrychlejší běžecký čas. Cílem tak proběhla na skvělém sedmém místě v čase 1:55:46 a se ztrátou 2 minut a 21 sekund na vítěznou Floru Duffy.

Seriál mistrovství světa bude pokračovat začátkem června ve Velké Británii. 7. června se v Nottinghamu uskuteční závod štafet, o víkendu 9.-10. června se pak bude závodit v Leedsu.

Výsledky ITU World Triathlon Series, Jokohama, 12. května:

Ženy: 1. Flora Duffy (Ber) 1:53:25, 2. Katie Zaferes (USA), 3. Non Stanford (GBR) 1:54:41 … 7. Vendula Frintová 1:55:46


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud