Adam Ondra a jeho cesta na El Capitan. Uvidíte zákulisí, třeba záchod ve stěně | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.cz
6.7.2020 • 14:25

Adam Ondra a jeho cesta na El Capitan. Uvidíte zákulisí, třeba záchod ve stěně

Vstoupit do diskuse
0

Na začátku října roku 2018 Adam Ondra se svým týmem vyrazil do Yosemitského národního parku v USA. Jeho cíl byl jasný - zdolat na jeden pokus Salathé Wall, jednu z nejslavnějších cest na 900 metrů vysokou skalní stěnu El Capitan. Co zažíval během své cesty a podařilo se mu nakonec splnit si svůj velký sen? To se dozvíte ve videosérii MALL.TV, která dokumentuje jeho výpravu.1. DÍL: Adam Ondra se svým týmem se vydává do Yosemitského národního parku v Kalifornii. Po příletu do USA musí však řešit nečekaný problém. Během cesty se ztratí zavazadla.

2. DÍL: Ačkoliv nemá Adam Ondra v Americe kromě lezeckých bot a sedáku prozatím žádné lezecké vybavení, vydává se svými přáteli na Book of Hate.

3. DÍL: Adam s týmem dorazili do Campu 4. Kromě stanového městečka se tu nachází také jeden z nejslavnějších boulderů na světě Midnight Lightning nebo legendární Dominated. Jak si s nimi český lezec poradil?

4. DÍL: Salathé je dlouholetým snem Adama Ondry. Tato tisíc metrů dlouhá cesta je jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších cest na El Capitanu. Na cestu se vydává s Belgičanem Nicolasem Favresse, legendou klasického lezení.

5. DÍL: Kvůli horku se Adam s Nicolasem vydávají na cestu až po půlnoci. Lezci ve videu prozrazují, jak se ve skalách řeší běžné denní potřeby jako například stravování a co uděláte, když si potřebujete odskočit. 

6. DÍL: Adam s Nicolasem se blíží k vytouženému cíli. Bude mít jejich cesta zdárný konec? To se dozvíte v závěrečném dílu série.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud