13. září 2015 • 19:16

Skeetařka Jahodová zajistila střelcům páté účastnické místo na OH

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Skeetařka Libuše Jahodová zajistila českým střelcům páté účastnické místo na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Postarala se o to osmou příčkou na mistrovství světa v italském Lonatu. Pro brokaře je to druhé účastnické místo, to první získal olympijský šampion z Pekingu David Kostelecký v trapu.


Šampionát v Lonatu je pro evropské brokové střelce poslední možností zajistit své zemí místo na olympiádě. Třiadvacetiletá Jahodová v kvalifikaci sestřelila 71 z 75 terčů a vyrovnala vlastní český rekord. Z rozstřelu pěti závodnic o poslední finálové místo sice nepostoupila do šestičlenného finále, ale zařadila se na celkové osmé místo.

V redukovaném pořadí to stačilo k tomu, aby získala jedno ze dvou účastnických míst rozdělovaných na tomto MS. O další účastnická místa pro Česko se vedle ní a Kosteleckého zasloužili ještě puškaři Tomáš Jeřábek, Lucie Švecová a Nikola Mazurová.

Mistryní světa ve skeetu se dnes stala Američanka Morgan Craftová, která ve finále porazila krajanku Caitlin Connorovou.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud