31. prosince 2015 • 22:10

Škoda, že jsme Finy do přesilovek vůbec pustili, litoval Petr

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Kouč českých hokejových juniorů Jakub Petr litoval po dnešní porážce na mistrovství světa s Finskem 4:5, která týmu přiřkla pro čtvrtfinále výběr USA, především prohřešků proti pravidlům. Jeho svěřence přišla nedisciplinovanost hodně draho - z pěti trestů skončily dva po gólech Seveřanů předčasně, ten poslední v řadě sice Šimon Stránský odpykal celý, ale do hry se zapojit nestihl. Pouhou sekundu po jeho návratu na led rozhodl utkání Patrik Laine.


"Finové mají neskutečné přesilovky. Připravovali jsme se na to, ale oni mají vynikající výběr místa, reagují na odražené puky. Je škoda, že jsme je do přesilovek pustili," mrzelo trenéra Petra.

Češi tak vyšli poprvé na šampionátu bodově naprázdno, přestože sehráli s domácími krásnou a dramatickou bitvu. "První třetina byla taková, jakou jsme chtěli. Hráli (Finové) v náporu před vyprodanou arénou. To se opakovalo ve všech utkáních, pod tlak dostali i Rusy. Zvládli jsme to solidně, dokonce jsme je v první třetině přestříleli," komentoval úvod zápasu Petr.

"Taková prohra zamrzí, zvláště když jsme měli zápas dobře rozehraný. Deset minut před koncem jsme vedli, ale bohužel jsme inkasovali při finské přesilovce, přestože jsme věděli, že je mají výborně sehrané," shodl se s trenérem na hlavním důvodu porážky střelec čtvrté branky Michael Špaček.

Ve třetí třetině navázal na zásahy Jiřího Smejkala, Jana Ordoše a Davida Skleničky. V gólové přetahované v tu chvíli vedli čeští mladíci 4:3, běžela 49. minuta, ale k cenné výhře bylo ještě daleko. "Ve třetí třetině jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji," pochválil hráče Petr. Litovat mohl jen neproměněných šancí. "Za stavu 4:3 jsme měli přidat další branku," řekl kouč.

"Odehráli jsme nejlepší zápas ve skupině. Škoda, že jsme prohráli, ale do poslední chvíle jsme bojovali," líčil útočník Pavel Zacha, který se vrátil do sestavy po potížích s kolenem.

"Jsem rád, že jsem mohl naskočit ještě před čtvrtfinálovým zápasem. Kdybych nastoupil rovnou do čtvrtfinále, tak by to pro mě bylo trošku těžší. Byl jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci přímo v zápase," těšilo útočníka Sarnie.

S Američany prohrál český tým v podobném složení pod vedením Jakuba Petra v dubnu 2014 finále na mistrovství světa do 18 let. "Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů, který nás vůbec mohl potkat," řekl útočník Jan Ordoš. Poraženecká nálada v týmu ale není. "Když půjdeme do zápasu se vztyčenou hlavou a budeme dodržovat systém, tak si myslím, že máme šanci," věří liberecký hokejista.

"Američané jsou rychlí. Hrají přímočaře s dobrým přechodem středního pásma," doplnil obránce se zkušenostmi ze zámoří Jakub Zbořil.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud