Orlová odstoupila z druhé ligy, ve skupině Východ bude sedm týmů | iSport.cz
9. srpna 2017 • 17:36

Orlová odstoupila z druhé ligy, ve skupině Východ bude sedm týmů

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Ve východní skupině druhé hokejové ligy zbylo po odstoupení Orlové kvůli finančním problémům jen sedm klubů, které budou v základní části hrát jiným systémem. Nebude se hrát šestikolově, ale nově sedmikolově, takže bude zachován celkový počet 42 utkání pro každý tým. Rozhodl o tom na dnešním jednání výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.


Schválil také úpravu přestupního řádu s výjimkou klubů extraligy a první ligy. "Na základě změn již nebude registrační oddělení přihlížet při schvalování přestupů a hostování hráčů ve věku do 14 let ke smlouvám, které případně uzavřely s hráči, respektive s jejich zákonnými zástupci, kluby," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Přestupy a hostování hráčů v žákovských kategoriích se tak budou řídit výhradně přestupním řádem ČSLH. "Výkonný výbor ČSLH tak chce eliminovat obcházení a zpřísňování podmínek přestupního řádu ČSLH smlouvami, které kluby s hráči v žákovských kategoriích uzavírají. Při stanovení věkové hranice zvolil výkonný výbor ČSLH přechod mezi kategorií starších žáků a mladšího dorostu," prohlásil Zikmund.

Výkonný výbor zároveň pověřil viceprezidenta Petra Břízu sestavením a řízením komise, která před červnovou konferencí svazu vyhodnotí dopady úprav přestupního řádu z června 2016 a navrhne další postup.

Témata:  výkonný, ČSLH, sport, hokej
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud