Červenka je po zraněních fit a touží po olympijské medaili | iSport.cz
5. února 2018 • 14:45

Červenka je po zraněních fit a touží po olympijské medaili

Autor:
Hokejového útočníka Romana Červenku ze švýcarského Fribourgu provázely v sezoně problémy se zraněními, ale v poslední době už se dal zdravotně do pořádku a těší se na boj o olympijskou medaili. Dvaatřicetiletý mistr světa z roku 2010 z Německa se pod pěti kruhy představí potřetí a sní o prvním cenném kovu s olympijskými motivy.


"Pro všechny je olympijská medaile velká motivace. Myslím si, že i ostatní týmy cítí, že bez účasti hráčů NHL je šance na medaili větší," řekl novinářům Červenka. Na vrchol sezony začíná myslet až v posledních dnech. I kvůli dřívějším zdravotním potížím se soustředil hlavně na zápasy ve švýcarské lize.

"Snažil jsem se na to spíš moc nemyslet. Po těch zraněních jsem chtěl do zápasů chodit tak, abych se nesoustředil na olympiádu, ale jen na to, co dělám. Jsem rád, že jsem tady snad zdravý a v plný síle," řekl Červenka.

Kvůli zranění ramena zmeškal úvod sezony a nestartoval ani v listopadu na turnaji Karjala. Před prosincovým Channel One Cupem měl pochroumaná žebra. "Nebyl jsem na to zvyklý. Nikdy jsem neměl větší zranění a teď se mi to nalepilo po sobě. Co se dá dělat. Jsem rád, že to nebylo až tak vážné, že bych musel na nějakou operaci," oddechl si.

Přestože sehrál jen 30 ze 47 zápasů, je s 36 body za 13 branek a 23 asistencí nejproduktivnějším hráčem Fribourgu. I díky tomu, že už ho více než měsíc žádné potíže netrápí. "Od nového roku jsem v pohodě. Hráli jsme ke konci docela hodně zápasů a cítil jsem se docela dobře," řekl Červenka.

Účastník turnajů ve Vancouveru a v Soči pozná poprvé olympiádu bez hvězd z NHL. "Věřím, že tam hokej bude hrát pořád důstojnou roli. Každá olympiáda je trochu jiná. Na každou takovou akci se člověk těší, je to krásný zážitek. Hlavně se setkáme s jinými sportovci," uvedl Červenka.

Na olympiádě by se rád podíval i na jiné soutěže, ale ví, že to v nabitém programu i kvůli vzdálenosti sportovišť nebude jednoduché. "Turnaj sice není tak dlouhý jako mistrovství světa, ale člověk chce regenerovat. Co si pamatuji Soči a Vancouver, člověk musel na hory dojet. Třeba ve Vancouveru jsme se šli podívat na rychlobruslení. Doufám, že něco stihneme, ale na druhé straně se musíme soustředit na sebe," podotkl účastník sedmi mistrovství světa i předloňského Světového poháru v Torontu.

Dnes si poprvé zatrénoval s týmem. Ve švýcarské lize hrál naposledy v pátek, pak se vydal hned autem do Prahy. Přestože se jeho spoluhráč Michal Birner rozhodl do přípravy národního týmu zapojit už v neděli, Červenka s dalším útočníkem Dominikem Kubalíkem z Ambri-Piotty zvolili odpočinek. "Přijedeš nad ránem a pořádně se nevyspíš a cítíš se rozbitý. Den volna přišel vhod," dodal Červenka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud