6. února 2018 • 11:31

Březina si na olympiádě zavzpomíná na dětství, na led musí ráno

Autor:
Krasobruslař Michal Březina si v dějišti olympijských her v Pchjongčchangu postupně zvyká na to, že bude poprvé v kariéře závodit dopoledne. Organizátoři se kvůli časovému posunu oproti USA rozhodli zahájit většinu krasobruslařského programu již v 10 hodin. Sedmadvacetiletý český reprezentant tak i při tréninku zavzpomíná na dětská léta, ve středu totiž půjde na led již v sedm hodin ráno.


"Takhle brzy závody nikdy nejsou. Vše je ale podřízené zájmům americké televizní stanice NBC, která vlastní vysílací práva. A mužské krasobruslení je pro ni jeden ze sportů s (americkou) nadějí na medaili. Chtějí to vysílat v čase, kdy v Americe budou sedět lidé u televize a sledovanost bude obrovská," uvedl Březina po dnešním tréninku v Ledové aréně v Kangnungu.

Netradičně závodil i na předešlých hrách v Soči, kdy byl ale program posunutý opačně. Krasobruslaři o medaile bojovali pozdě večer. "V Rusku se jel brzy ráno short track, který také Američany zajímá. Teď se to otočilo. Člověk prostě musí být připravený na všechno," řekl smířeně sedmadvacetiletý krasobruslař, který startuje na třetí olympiádě.

Brzký čas závodů ovlivňuje i rozpis tréninků a celý program dne. Ve středu například Březina půjde trénovat již v sedm hodin ráno. "Dá se říct, že je to návrat do dětských let. Když jsem byl malý, chodil jsem na led na šestou. Posledních deset let jsem byl ale na ledě nejdříve v devět," přiznal. "Asi si ale půjdu jen zabruslit a nebudu skákat. Jde jen o to, abych si zvyknul, že jsem tak časně na ledě," uvedl Březina.

Brněnský rodák přicestoval do Koreje v neděli a postupně se aklimatizuje. "Už je to lepší. V pondělí večer jsem usnul kolem půl jedenácté, ráno jsem vstal v sedm a docela v pohodě. Ještě to musím s ohledem na začátek závodu posunout, ale to nebude problém," řekl Březina, který plánuje, že bude vstávat kolem šesté, aby si mohl dojít v klidu na snídani a připravit se. "Snídani vynechávat nebudu. Nemůžu jezdit na lačno, to mi nejde," pousmál se bronzový medailista z mistrovství Evropy 2013.

K tomu, aby ráno tělo začalo rychleji fungovat, zřejmě využije i místnost s takzvaným světelným deštěm. Přímo v olympijské vesnici má český tým připravenou speciální místnost se zářivkami. "Je to hodně intenzivní světlo a tělo se tam fakt probudí. Možná to v následujících dnech využiju a po probuzení tam strávím půl hodiny, abych se probral a tělo si navyklo, že musí být ráno skutečně rozehřáté a probuzené," uvažoval.

Březina se chystá na třetí olympiádu, žádný zvýšený tlak si ale nepřipouští. "Beru to jako každý jiný závod. Asi to na mě ještě nedolehlo, i proto, že tu není celá výprava. Den funguje jako tréninkový. Možná zafungovalo i to, že už jsem na dvou olympiádách byl a vím, co mám očekávat," řekl Březina, který ve Vancouveru i v Soči obsadil 10. místo.

Krasobruslař, který žije a trénuje v USA, chce tradičně zajet "dobré" jízdy. "Chci navázat na průběh celé sezóny. Na mistrovství Evropy to bylo dobré, doufám, že to bude ještě lepší. Snažím se nepřemýšlet nad konkrétním výsledkem. Když zajedu dobré jízdy, tak výsledek přijde," uvedl Březina, který na kontinentálním šampionátu v Moskvě skončil dvanáctý.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze