18. března 2018 • 12:45

Běžkyně Wengová obhájila ve Světovém poháru křišťálový glóbus

0
Norská běžkyně na lyžích Heidi Wengová obhájila prvenství ve Světovém poháru. V závěrečném stíhacím závodu na 10 kilometrů volnou technikou ve Falunu sice doběhla až na 18. místě, v celkovém pořadí ale uhájila vedení.

Vítězstvím sezonu uzavřela další Norka Marit Björgenová, která ve Švédsku ovládla i finálovou minisérii. Po sprintu a závodu s hromadným startem odstartovala do stíhačky s více než půlminutovým náskokem. Sedmatřicetiletá běžkyně porazila Jessicu Digginsovou o 16,7 sekundy a oslavila 114. výhru v SP v kariéře.

Američanka se díky druhému místu posunula na druhou příčku i v celkovém pořadí SP. Za Wengovou zaostala o 40 bodů, o 22 bodů se ale prosmýkla před další Norku Ingvild Flugstad Östbergovou. Ta chtěla zaútočit na celkový triumf, dnes ale doběhla osmá.

Ve 14:15 odstartují do stíhacího závodu muži. Průběžné pořadí vede Nor Johannes Hösflot Klaebo, který má v čele seriálu náskok 249 bodů. Ve hře jich zbývá 250.