11. července 2018 • 22:09

Portugalský fotbalista Nani se vrací do Sportingu Lisabon

Autor:
Zkušený portugalský fotbalista Nani se podruhé vrací do Sportingu Lisabon, v němž zahájil profesionální kariéru. Jednatřicetiletý mistr Evropy z roku 2016 přichází z Valencie, jež mu umožnila odejít jako volnému hráči.


Nani ve Sportingu debutoval v roce 2005 a o dva roky později přestoupil do Manchesteru United, jehož hráčem byl osm let. V sezoně 2014/15 se poprvé do Sportingu vrátil na hostování, poté hrál za Fenerbahce, Valencii a letos na jaře za Lazio Řím. Nepříliš povedené působení v Itálii podle všeho Naniho stálo účast na mistrovství světa.

Angažmá stodvanáctinásobného portugalského reprezentanta Naniho by mělo přinést do Sportingu více klidu po bouřlivých posledních měsících. Po květnovém útoků radikální části fanoušků na členy týmu odešlo z klubu devět fotbalistů i trenér Jorge Jesus. Jeho funkci převzal pouze na necelé dva týdny Srb Siniša Mihajlovič, jehož ale následně zvolený nový prezident odvolal a na jeho místo angažoval Josého Peseira.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze