SESTŘIH: Příbram - Teplice 1:1. Parádní gól a první bod pro ligového nováčka

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Příbrami se vrátili do první ligy domácí remízou 1:1 s Teplicemi. Nováčka poslal brzy do vedení Roman Květ, který se trefil z přímého kopu z 38 metrů, když tvrdou střelou nachytal brankáře Jakuba Diviše. Krátce po změně stran ale vyrovnal Patrik Žitný. V útočně hraném utkání zůstala řada dalších šancí nevyužita. Tepličtí čekají na ligovou výhru osm utkání, Příbram šest.

Domácí: 17. Květ

Hosté: 47. Žitný

Domácí: Švenger – Skácel (C), Tregler, Nitrianský, Nový – Květ (78. Grajciar), Kilián – Fantiš, Matoušek (85. Průcha), Hlúpik (72. Katidis) – Slepička.

Hosté: Jakub Diviš – Hošek, Král, Krob, Žitný (85. Shejbal) – Ljevaković (C), Vondrášek, Hora, Kučera – Vaněček, Moulis (72. Trubač).

3758 diváků

Příbram si postup zajistila atraktivním útočným fotbalem, se kterým vyrukovala i proti Teplicím. V první čtvrthodině nepustila hosty do hry, dobře kombinovala a zaměstnávala obranu soupeře. Aktivní byl zejména Matoušek, ale často volil komplikovaná řešení ve finální fázi.

V 16. minutě musel Král kousek za polovinou hřiště stáhnout Slepičku a Příbram kopala z velké dálky přímý kop. K němu si stoupl Květ, který se rozbíhal z půlícího kruhu. Přesto se odhodlal ke střele na branku. Ta byla dostatečně tvrdá a zaskočila brankáře Diviše, který si sice na míč sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil. Příbramský odchovanec Květ tak mohl slavit svou první ligovou branku.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Teplice 1:1. V útočně laděném utkání vydoloval nováček bod

Až pak začaly hrát i Teplice a několikrát se prokombinovaly do zakončení. Střely Hory, Kučery a Vondráška z voleje ale pochytal brankář Švenger. Příbram také nadále hrozila zejména po rychlých brejcích, jenže Matoušek dvakrát nedokázal dostat míč na nabíhajícího Slepičku. Následně sice přesprintoval Krále, ale tváří v tvář gólmanovi se mu nepovedl obstřel a branku vůbec netrefil.

Teplicím vyšel vstup do druhé půle. Už po minutě Vaněček chytře prostrčil patičkou míč za sebe na nabíhajícího Žitného a reprezentant do 21 let potvrdil střeleckou formu z jara. Z 11 ligových startů má na kontě už pět branek. Krátce nato měl Žitný další šanci, tentokrát ale branku minul.

Příbram vyvedlo vyrovnání z rytmu a najednou měli více ze hry hosté. V 60. minutě mohl skórovat hlavou domácí Slepička, který se opřel do centru Hlúpika, ale brankář Diviš míč i po teči ještě reflexivně vyhlavičkoval.

Ačkoli u Litavky začalo silně pršet, nadále se hrál útočný fotbal. Další Květovu střelu odvrátil obránce Vondrášek, Fantiše zase vychytal Diviš. Na druhé straně Tepličtí nedotáhli několik brejků a se střelou z úhlu neuspěl střídající Trubač. Gól tak už nepadl.

Teplický David Vaněček uniká příbramskému obránci v utkání Fortuna ligy

Klíčové momenty utkání

Příbram - Teplice: Vaněček málem v tutovce před Švengerem, ale dostal špatnou přihrávku

Příbram - Teplice: Skácel se mohl zapsat mezi střelce, Diviš byl proti

Příbram - Teplice: Závar před brankou Severočechů, Květ nepropálil Diviše

Příbram - Teplice: Ljevakovič zahrozil z protiútoku, Horova střela skončila vedle tyče

Příbram - Teplice: Slepička měl na hlavě gól, ale Diviš ho zázračně vychytal

Příbram - Teplice: Severočeši málem otočili, Žitného střela proskákala vedle tyče

Příbram - Teplice: Studená sprcha pro Příbram, Teplice vyrovnaly na 1:1

Příbram - Teplice: Středočeši v tutovce, Matoušek se ale šance zalekl

Příbram - Teplice: Aktivní Matoušek se znovu hnal za balonem, Diviš ho vychytal

Příbram - Teplice: Král se vyhnul problému. Spadl mu míč na ruku, ale domácí byli v ofsajdu

Příbram - Teplice: Kučera se pokusil obstřelit Švengera, ten byl pozorný

Příbram - Teplice: První šance Severočechů, Hora pálil po pěkné kombinaci

Příbram - Teplice: Parádní trefa, domácí vedou 1:0. Květ z velké vzdálenosti zaskočil Diviše

Příbram - Teplice: Král ztratil míč, Příbram ale jeho zaváhání nepotrestala

Příbram - Teplice: Středočeši poprvé zahrozili, střílel Nový

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905