23. září 2018 • 21:12

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - Bohemians 1905

0
Hlasy po utkání 9. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 (1:0):

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Prvních 25 minut jsme začali trochu vlažněji, nedostali jsme se do úvodního tlaku. Okolo 13. minuty měla jít Bohemka do vedení, v té době hrála dobře. Kdyby střela Haška skončila gólem, bylo by to složité. Zbytek poločasu jsme odehráli velice dobře, v jedné pasáži jsme měli drtivý tlak, kdy jsme se dostali do provozní teploty a z toho rezultoval gól. Výkon v druhém poločase nebyl vůbec dobrý. Poznamenaly to dvě věci - nedotáhli jsme hodně slibných situací dopředu a hrálo se strašně nahoru dolů. V tom měla Bohemka navrch, měla čerstvé hráče a čtyři extrémně rychlé hráče nahoře. Někteří naši hráči dohrávali na morál, až jsem je litoval. Bylo vidět, že nemůžou běhat a stadion je k tomu dohnal. Bylo to drama až do konce, i když Bohemka kromě jedné střely moc šancí neměla. Hrozně si toho vítězství ceníme, je to vydřené vítězství, které jsme v náročném programu neskutečně odválčili. Bohemka nám nedala nic zadarmo, hlavně ve druhém poločase nás celoplošně napadala. Měla výborný pohyb. Hrozně nám pomohlo, že jsme hráli doma. Lidi nás neskutečně hnali i v momentech, kdy se nám některé věci nepodařily. Standa Tecl pojede s kolenem na magnetickou rezonanci, doufáme, že to nebude nic vážného."

Martin Hašek st. (trenér Bohemians): Vzhledem k našemu aktuálnímu stavu kádru a zdravotnímu stavu jsme vsadili dnes na to, že jsme postavili sestavu na maximálně rychlých hráčích. Myslím, že jsme byli velmi důstojným soupeřem Slavii, která je v této chvíli nejsilnějším mužstvem v Česku a má formu. První poločas jsme měli pod kontrolou až na ten úsek, kdy jsme se dostali pod několikaminutový tlak. V závěru toho úseku jsme inkasovali. Jinak jsme byli i nebezpeční, nastřelili jsme břevno a měli dva nadějné brejky. Druhý poločas už jsme měli herní dominanci, Slavii jsme přehrávali. Bylo vidět, že máme trochu více sil. Věděli jsme, že Slavia má v nohách těžký zápas. Byla jen otázka, jestli se nám povede, nebo nepovede, vstřelit gól. Je pravda, že jsme si nevypracovali velké množství šancí, jedna ale byla velká. Pár pološancí jsme nedotáhli do konce. Přesto myslím, že jsme tu zanechali dobrý dojem, snažili jsme se hrát dopředu, co nejvíc po zemi. Ani v závěru se k nám štěstí nepřiklonilo. Zmokli jsme a jedeme domů jako zmoklé slepice, naštěstí to nemáme daleko."