14. listopadu 2018 • 22:57

Fotbalisté Kataru nečekaně vyhráli ve Švýcarsku

0
Fotbalisté Kataru nečekaně vyhráli v přípravném utkání v Luganu 1:0 nad Švýcarskem a zaznamenali jedno z nejvýznamnějších vítězství ve své historii. Jediný gól zápasu vstřelil v 86. minutě jednadvacetiletý talent Akram Afíf, jenž je od roku 2016 hráčem Villarrealu.

Pořadatelé příštího mistrovství světa překvapivým vítězstvím nad osmou zemí žebříčku FIFA potvrdili, že je podzim zastihl ve velmi dobré formě. Šestadevadesátý tým světového pořadí vyhrál čtvrtý z pěti zápasů, před měsícem například zdolal 4:3 Ekvádor.

"V prvním poločase jsme hráli hodně špatně. V druhé půli jsme se trochu zlepšili, ale nemohu říct, že by si soupeř výhru nezasloužil," uvedl švýcarský kouč Vladimir Petkovič. Jeho svěřenci se příliš dobře nenaladili na neděli, kdy v Lize národů hostí bronzový tým z MS Belgii.