Dominance basketbalistů USA na olympiádě je pryč
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen desetibodová výhra nad tvrdou Austrálií, v noci na sobotu pak vydřené tříbodové vítězství nad chytře hrajícím Srbskem, které vymazalo osmnáctibodový náskok Duranta a spol. Co se to děje? Je snad ve hře scénář, v němž by američtí basketbalisté nevyhráli očekávané zlato na olympijských hrách v Riu?Výběru amerických basketbalových hvězd na olympijských hrách se někdy ze zvyku stále říká Dream Team – podle původního mužstva toho jména, které nezapomenutelně ovládlo Hry v Barceloně 1992.

Ostatně; v pondělí to bylo přesně 24 let ode dne, kdy Jordan, Magic, Barkley a spol. rozdrtili v barcelonském finále Chorvatsko 117:85. Byla to nejmilosrdnější porážka, kterou soupeři Američanů vybojovali: průměrné vítězství Dream Teamu na turnaji jinak znamenalo propastný rozdíl 44 bodů...

Basketbal, ale vlastně celý sport tehdy odstartoval do nové éry globální zábavy a Dream Team byl jejím prvním trumfem. Jaksi pod čarou ale často zůstává, že basketbalová úroveň barcelonského turnaje byla vlastně tristní: dominance Američanů byla tak obrovská, že se skoro nedalo hovořit o sportovních utkáních – byl to bezstarostný, jednostranný basket jak z utkání zápasů All-Star. Na palubovku se někdy dostal i Larry Bird, který byl tehdy už v podstatě dosluhujícím staříkem (nic proti Larrymu, tohle je prostě fakt).

To, že nyní Durant, Anthony, Irving a Cousins musejí o své výhry tvrdě bojovat, není ukázkou jejich slabosti a nepřipravenosti; basketbalový svět se zkrátka stále zlepšuje mílovými kroky a mezinárodní basketbal je od toho „made in NBA“ tak odlišný, že jen individuální talent Američanům nestačí (ale stále na něj spoléhají: koncovku zápasu s Austrálií zachránil Irving nemilosrdně izolovanou akcí jeden na jednoho).

Tým USA zlato vybojuje, o tom stále není pochyb. Jen na své cestě nabídne zajímavější mače, než kterými bavil fanoušky originální Dream Team. 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze