Časy dominance basketbalového Dream Teamu jsou pryč. Naštěstí! | iSport.cz
Dominance basketbalistů USA na olympiádě je pryč
TOP VIDEA
Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu
TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen desetibodová výhra nad tvrdou Austrálií, v noci na sobotu pak vydřené tříbodové vítězství nad chytře hrajícím Srbskem, které vymazalo osmnáctibodový náskok Duranta a spol. Co se to děje? Je snad ve hře scénář, v němž by američtí basketbalisté nevyhráli očekávané zlato na olympijských hrách v Riu?Výběru amerických basketbalových hvězd na olympijských hrách se někdy ze zvyku stále říká Dream Team – podle původního mužstva toho jména, které nezapomenutelně ovládlo Hry v Barceloně 1992.

Ostatně; v pondělí to bylo přesně 24 let ode dne, kdy Jordan, Magic, Barkley a spol. rozdrtili v barcelonském finále Chorvatsko 117:85. Byla to nejmilosrdnější porážka, kterou soupeři Američanů vybojovali: průměrné vítězství Dream Teamu na turnaji jinak znamenalo propastný rozdíl 44 bodů...

Basketbal, ale vlastně celý sport tehdy odstartoval do nové éry globální zábavy a Dream Team byl jejím prvním trumfem. Jaksi pod čarou ale často zůstává, že basketbalová úroveň barcelonského turnaje byla vlastně tristní: dominance Američanů byla tak obrovská, že se skoro nedalo hovořit o sportovních utkáních – byl to bezstarostný, jednostranný basket jak z utkání zápasů All-Star. Na palubovku se někdy dostal i Larry Bird, který byl tehdy už v podstatě dosluhujícím staříkem (nic proti Larrymu, tohle je prostě fakt).

To, že nyní Durant, Anthony, Irving a Cousins musejí o své výhry tvrdě bojovat, není ukázkou jejich slabosti a nepřipravenosti; basketbalový svět se zkrátka stále zlepšuje mílovými kroky a mezinárodní basketbal je od toho „made in NBA“ tak odlišný, že jen individuální talent Američanům nestačí (ale stále na něj spoléhají: koncovku zápasu s Austrálií zachránil Irving nemilosrdně izolovanou akcí jeden na jednoho).

Tým USA zlato vybojuje, o tom stále není pochyb. Jen na své cestě nabídne zajímavější mače, než kterými bavil fanoušky originální Dream Team. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze