Dominance basketbalistů USA na olympiádě je pryč
TOP VIDEA
Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion
Pulkrab o souhře s Tettehem: Fotbalový jazyk je jednoduchý, měli jsme jasné úkoly Pulkrab o souhře s Tettehem: Fotbalový jazyk je jednoduchý, měli jsme jasné úkoly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen desetibodová výhra nad tvrdou Austrálií, v noci na sobotu pak vydřené tříbodové vítězství nad chytře hrajícím Srbskem, které vymazalo osmnáctibodový náskok Duranta a spol. Co se to děje? Je snad ve hře scénář, v němž by američtí basketbalisté nevyhráli očekávané zlato na olympijských hrách v Riu?Výběru amerických basketbalových hvězd na olympijských hrách se někdy ze zvyku stále říká Dream Team – podle původního mužstva toho jména, které nezapomenutelně ovládlo Hry v Barceloně 1992.

Ostatně; v pondělí to bylo přesně 24 let ode dne, kdy Jordan, Magic, Barkley a spol. rozdrtili v barcelonském finále Chorvatsko 117:85. Byla to nejmilosrdnější porážka, kterou soupeři Američanů vybojovali: průměrné vítězství Dream Teamu na turnaji jinak znamenalo propastný rozdíl 44 bodů...

Basketbal, ale vlastně celý sport tehdy odstartoval do nové éry globální zábavy a Dream Team byl jejím prvním trumfem. Jaksi pod čarou ale často zůstává, že basketbalová úroveň barcelonského turnaje byla vlastně tristní: dominance Američanů byla tak obrovská, že se skoro nedalo hovořit o sportovních utkáních – byl to bezstarostný, jednostranný basket jak z utkání zápasů All-Star. Na palubovku se někdy dostal i Larry Bird, který byl tehdy už v podstatě dosluhujícím staříkem (nic proti Larrymu, tohle je prostě fakt).

To, že nyní Durant, Anthony, Irving a Cousins musejí o své výhry tvrdě bojovat, není ukázkou jejich slabosti a nepřipravenosti; basketbalový svět se zkrátka stále zlepšuje mílovými kroky a mezinárodní basketbal je od toho „made in NBA“ tak odlišný, že jen individuální talent Američanům nestačí (ale stále na něj spoléhají: koncovku zápasu s Austrálií zachránil Irving nemilosrdně izolovanou akcí jeden na jednoho).

Tým USA zlato vybojuje, o tom stále není pochyb. Jen na své cestě nabídne zajímavější mače, než kterými bavil fanoušky originální Dream Team. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze