Povolte uzdu! Konec štaflí, fanoušci v Česku by se měli dostat na stadiony | iSport.cz
Adam Nenadál
3. června 2020 • 15:20

Povolte uzdu! Konec štaflí, fanoušci v Česku by se měli dostat na stadiony

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová liga se rozjela a zatím pokračuje přesně dle kvapného jízdního řádu. Chválabohu! Přestože stále ještě není úplně vyhráno (jak na poli fotbalovém, tak na tom celospolečenském), měl by teď následovat druhý krok: dostat lidi na stadiony. Přesněji řečeno – najít ve spolupráci se státními institucemi cestu, jak povolit co největšímu počtu fanoušků vstup do ochozů.Ne že by FORTUNA:LIGA bez diváků vypadala v televizi vyloženě ztrápeně: gólů momentálně padá nadbytek a „umělá“ atmosféra natočeného fandění se ukázala jako dobrý nápad. Kluby se snaží; třeba vyzdobený Eden s působivou „terakotovu armádou“ z figurín vypadal velmi působivě i bez fanoušků. A například v Karviné a v Příbrami se do kvóty 300 lidí vešly i malé domácí „kotlíky“ nejvěrnějších příznivců.

Lidé na fotbal nezapomněli. Těšili se na něj – a teď je konečně tady. Právě před příbramským stadionem Na Litavce se slávisté po vítězném zápase pozdravili se skupinou fanoušků, která sledovala duel za branami areálu. Příznivci „klokanů“ si o víkendu Ďolíček obložili štaflemi a žebříky, jeden vylezl i na strom – o přilehlých balkonech nemluvě. Také ve Zlíně fandili baníkovci za plotem stadionu.

Příznivci Bohemians fandili z ulice na štaflích
Příznivci Bohemians fandili z ulice na štaflích

Je čas najít cestu, jak dostat fanoušky zpět do hry. „Je to aktuálně velké téma, které řešíme, a věřím, že nějaké omezené počty na stadionech brzy uvidíme,“ prohlásil šéf LFA Dušan Svoboda v rozhovoru pro středeční deník Sport. To je dobrá zpráva. Aktuálně platné omezení se sice od 8. června zvýší na 500 lidí a od 22. června na 1000, ale proč čekat? Hraje se v podstatě obden. Včera bylo pozdě. Fotbal je aktuálně jedinou probíhající profesionální sportovní soutěží v Česku – pojďme mu povolit uzdu.

A oněch 1000 lidí? I tady by se mohla – a měla – najít výjimka, respektive lepší řešení. „Například v Polsku směrem k fanouškům řeší kvótu pětadvaceti procent z kapacity stadionů,“ uvedl Svoboda. To vypadá jako správná cesta: 1000 lidí v Ďolíčku je přece něco úplně jiného, než 1000 lidí na Letné. Pracujte s kapacitou, ne s pevně daným číslem.

A hlavně: nečekejte! Kujte železo, dokud je žhavé.

Držíme palce.

iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?

SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:1. Hosté vyválčili výhru, Musovu gólu možná předcházela ruka

LIGA NARUBY: Na fotbal teď na štaflích a terakotová armáda v Edenu

Vstoupit do diskuse
4

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud