Adam Nenadál
Premium
22. srpna 2021 • 17:30

Ostuda. Nejradši bych mu pár vrazil. Roy Keane, hvězda mezi TV experty

Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Rosický se otřískal, už umí říct NE! Měl Barák spory i s dvojicí WHU?
INSIDER: „Dělo“ Muchová ukazuje pohodu. A co kontroverzní moment Bouzkové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

OVERTIME ADAMA NENADÁLA | Bojovně sevřené rty, téměř neexistující mimika, někdy mohutný plnovous, velice silný irský přízvuk, sklon hádat se s ostatními hosty ve studiu - a hlavně kousavá kritika těch hráčů, kteří podle něho „neodvádějí svou práci". Když se Roy Keane stal v září 2019 fotbalovým expertem televizní stanice Sky Sports, nikdo asi nečekal, že tato druhá kariéra někdejšího tvrdého záložníka Manchesteru United bude velkolepým úspěchem. Sám Keane ještě v roce 2008 prohlásil, že než by chodil do televizního studia komentovat fotbal, dá raději přednost návštěvě zubaře.„Tihle lidé vymývají fanouškům mozky," vyjádřil se tehdy na adresu expertů.

Nicméně, stalo se.

A co víc - fanoušci si výstupy břitkého Ira na televizní obrazovce nemohou vynachválit. Keane tak 10. srpna oslavil padesátku coby jeden z nejoblíbenějších hlasů anglického fotbalu. Paradox, že? Vždyť „Keano" během své aktivní kariéry patřil - právem - k nejvíce nenáviděným hráčům Premier League. Jeho agresivní styl často za hranou pravidel mu vynesl pověst polovičního blázna, ale také nehynoucí lásku ze strany příznivců Manchesteru United.

Roy Keane a Alex Ferguson na tiskové konferenci
Roy Keane a Alex Ferguson na tiskové konferenci

„Jeho největším darem bylo nastavit v klubu standard, který vyžadoval od každého jen to největší nasazení," popisuje Keana jeho někdejší spoluhráč - a dnes rovněž televizní expert - Gary Neville: „Když jste sledovali, jak dává hře všechno, měli jste pocit, že ho podvádíte, kdybyste nedělali to samé."

Nesmlouvavý záložník v roli lídra nezklamal: United během jeho třináctiletého působení sedmkrát vyhráli Premier League a v památném roce 1999 dosáhli na treble v podobě triumfů v domácí lize, poháru i v Lize mistrů.

Z Keanových expertních názorů je zřejmé, jak to během jeho šéfování kabině slavného klubu asi vypadalo. Beckhamové, Staamové, Schmeichelové a Ronaldové přicházeli a odcházeli, přísný kapitán ale zůstával.

„De Gea? Je mi z něj špatně. Nejvíce přeceňovaný gólman světa. Nejradši bych mu pár vrazil.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud