Hokejová Liga mistrů netáhne. Sparta hrála před prázdnou halou
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kärpät Oulu je sedminásobný finský šampion, absolutní TOP evropský klub. Atraktivnějšího soupeře si Sparta jen těžko mohla přát. S nadsázkou řečeno je to podobné, jakoby u sebe vítala fotbalovou Barcelonu nebo Bayern Mnichov. Jen s jedním obrovsky zásadním rozdílem: lidem je to úplně jedno. Na první kolo play off hokejové Ligy mistrů jich do O2 areny přišlo 2 288... Jak nedůstojné!Na Spartě už dopředu moc dobře věděli, že tenhle zápas (1:1, odveta se hraje za týden ve Finsku) skončí průšvihem, že lidé nebudou moct přijít. Hrát v Praze ve všední den hokej v 17:30 je stejně hloupé, jako byste ho hráli ve tři odpoledne. Nic proti tomu dělat nešlo. Takhle to chtěla televize, takže byly tribuny prázdné.

Pozor. Netvrdím, že by byla hala plná, kdyby se hrálo o dvě hodiny později. Ale i tisícovka dvě navíc by v tuhle chvíli byly výhrou. Evropská soutěž s tříletou tradicí nabízí super hokej, jen to neumí prodat.

Komorní atmosféra proměnila i včerejší svižný a dramatický zápas v naprosto nedůstojnou nudu. Neumím si představit, že fanoušek opouštěl O2 arenu a spěchal svým přátelům líčit, jak dobře se bavil. Zážitek z hokejového zápasu nedělá samotný pohled na led, ale celá atmosféra okolo.

Chce-li Liga mistrů, aby jí někdy fanoušci brali vážně, musí i ona brát vážně je. Hrát zápasy v časech, kdy jsou ještě lidé ještě v práci, si nedovolí žádná vyspělá soutěž na světě. A už vůbec ne ta, která o jejich přízeň teprve bojuje.

Hokejová Liga mistrů netáhne. Sparta hrála před prázdnou halou

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze