Zvláštní zápas se zvláštním koncem. Tak bych charakterizoval souboj Dustin Poirier vs. Conor McGregor 3. Už od předzápasových tiskových konferencí to bylo podivné. Podle mě tam McGregor hodně přehrával svůj proslulý trash talk. Za mě opravdu nebyl už příliš uvěřitelný. A Poirier si naopak udržel skvělý nadhled. Až po nástup do klece, kdy bylo vidět, že si Dustin už nedokáže ten nadhled udržet a nechal se vtáhnout do napětí, které před soubojem Conor vždy vytváří.
Co se týká samotného duelu, ukázala se dvojsečnost sebevědomí Conora McGregora. Na jednu stranu mu umožnilo rozjet tu salvu různých kopů z mnoha úhlů. Začal hned dvěma back kicky a pokračoval calf kicky. Bylo očividné, že chce Dustinu Poirierovi oplatit stejnou mincí, čím ho porazil v předešlém souboji.
Na druhou stranu sebevědomí zapříčinilo to, že udělal začátečnickou chybu, kdy se po klinči nechal, ani ne hodit, ale naskočil poměrně naivní gilotinu, která nebyla od začátku dobře chycená. Byl to skutečně hodně naivní pokus. Ale sebejistota Conora mu říkala, že tohle dotáhne. Každopádně tím si první kolo de facto prohrál. Protože Dustin už na něm dokázal pracovat, sázel dobře údery a lokty. McGregor tím ztratil první kolo, které mívá nejsilnější.
Konec byl hodně zvláštní. Konec, který nikdo nechce, způsobený zraněním. Zlomenina nad kotníkem. Otázka příčiny takového zranění nabízí hned několik variant. Může to být únavová zlomenina, tím, že byl Conor před zápasem přetrénovaný. Čemuž se mi moc nechce věřit, s ohledem na jeho kvalitní přípravu pod dohledem všech možných odborníků.

Na druhou stranu známe extrémní namotivovanost Conora, která ho často může hnát až za ten pomyslný limit, kdy ani trenéři nedokážou zkrotit jeho temperament. Může to být však způsobené i těmi calf kicky.
Kop je vždycky dvojsečná zbraň. Na jednu stranu může způsobit velké zranění soupeři, na stranu druhou, může zápasník zranit sám sebe. Viděl jsem už spoustu zranění, kdy byl calf kick vykryt holení. Trefujete se totiž slabší částí nohy, blíž kotníku, kde je zranitelnější.
Ale žádný z kopů, které Conor k Dustinovi vyslal, nebyl vykrytý. Takže je s lehkým otazníkem, co bylo skutečnou příčinou. Možností je skutečně víc. Únava, opakované kopání, kterým došlo k nějakému traumatu, jež se poté projevilo během rotace při závěrečném Conorově úderu těsně před koncem kola.
Každopádně trash talk evidentně neskončil. Oba dva si po zápase vyměňovali spoustu urážek a myslím, že ještě dojde ke čtvrtému duelu. McGregor to prostě pojme tak, že prohra po zranění není prohra, jak už naznačoval i v předzápasových rozhovorech. Bere jen vítězství na KO nebo TKO. Ne na body, ne na submisi. Takže se dočkáme tetralogie.
Zprávy ze dne 11. července 2021
Střet veteránů uzavře předkartu turnaje UFC 264. Sedmatřicetiletý Carlos Condit se utká s o dva roky mladším Maxem Griffinem, který je - dle mého názoru - právoplatně považován za kurzového favorita.
Dechberoucí zápas. Oba bojovníci se vydali ze všech sil a předváděli jednu přestřelku za druhou. Vítězem se nakonec stal Michel Pereira, který triumfoval na body. (29-28, 29-28, 29-28
)
Nemrkat! Na scénu jde Michel Perreira, asi jediný zápasník na světě, u kterého vás nepřekvapí, když během duelu skočí salto. Šílený způsob boje z něj dělá možná nejzábavnějšího ranaře UFC, jehož souboje můžete sledovat. S Nikem Pricem by si dle mého měl poradít.
Hallovi jeho extrémně zvláštní styl nevyšel. Asi dvacáté ponoření a přetočení pro nohu Topurii vyústilo v to, že se ocitl v nevýhodné pozici. Gruzínec jej pak zasypal údery na zemi a zaznamenal 11. výhru v kariéře. Topuria vítězí TKO v 1. kole.
„Čaroděj“ Ryan Hall děsí své soupeře pákami na nohy. Proti němu se představí Ilia Topuria, neporažený bojovník, o němž se mluvilo jako o možném soupeři Ľudovíta Kleina. Přestože je Hall outsiderem, mohl by podle mě překvapit a připsat si vítězství.
Protažená pravá zadní přímo na bradu, zhasnutá světla! Dricus Du Plessis poslal Trevina Gilese k zemi ve druhém kole a připisuje si další výhru v UFC.


V zápase Trevina Gilese s Dricusem Du Plessisem těžko hledat favorita. Je pravděpodobné, že duel určitě neskončí na body a kdybych musel vybrat i vítěze, asi bych se přiklonil k Du Plessisovi.
Velmi vyrovnaná bitva, kterou nejspíš díky větší přesnosti při boxerských výměnách ovládla Jennifer Maiaová. Brazilka porazila Jessicu Eyeovou na body (29-28, 29-28, 30-27)



První ženský zápas večera mezi Jennifer Maiaovou a Jessicou Eyeovou. Obě se snažily ukrást titul současné šampionce Valentině Ševčenkové, Brazilka padla na body, Američanka před dvěma lety padla doslova. Po kopu na hlavu ve druhém kole. Myslím, že vyhraje Maiaová na body.
Brad Tavares si při minulém zápase McGregora s Poirierem pečlivě zapisoval poznámky. Rychlost, přesnost a calf kicky určovaly směr tohoto souboje. Tavares poráží Omariho Akhmedova na body. (28-29, 29-28, 29-28)

Střední váha - Brad Tavares vs. Omari Akhmedov. Američan v posledním zápase po dlouhé pauze skvěle bránil strhy na zem, hlavní otázkou téhle bitvy je, jestli se mu to podaří i proti Akhmedovovi, který má základy v combat sambu. Myslím si, že ano. Tipuji Tavarese.
Rozhodnutí na body jsme se úplně nedočkali. Zhalgas Zhumagulov utáhl gilotinu ve stoje a vítězí už v prvním kole na submisi!



Tak si pojďme trochu zatipovat. Divize Davida Dvořáka, zápasy muších vah většinou rozhodují až bodoví sudí. Takže za mě Zhumagulov na body.
T-Mobile arena v Las Vegas. Dějiště dnešní trilogie mezi Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem. V moment hlavního zápasu už bude až po strop naplněna diváky. Právě teď do jejího středu nastupují Zhumagulov a Rivera k prvnímu zápasu večera.


První naplánovaný souboj se neuskuteční. Hu Yaozhong a Alen Amedovski měli otevírat předkartu turnaje UFC 264, bojovník z Makedonie měl ale ve svém kempu lidi, kteří byli pozitivně testováni na koronavirus. Prvním střet večera obstarají Zhalgas Zhumagolov a Jerome Rivera.