12. dubna 2018 • 11:45

Koukalová vytáhla biatlon nahoru, teď ale její dávkovaná zpověď rozděluje

TOP VIDEA
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bylo to další drsné odhalení. Že nic není, jak se může zdát. A že i za úsměvy české biatlonové královny se ne vždy skrývalo štěstí, ale pořádná šmouha, kterou ona držela v pozadí. Až doteď. Povídání vítězky ankety Sportovec roku 2017 v její biografii „Jiná“ je syrové čtení.A po rozhovorech z předchozích týdnů se zdá být jako hořká tečka jedné pohádky, kterou sama stavěla. Pro mnohé to může být kruté prozření – biatlon, který se za poslední roky v očích fanoušků prezentoval právě jako ten „nezkažený“ a „krystalicky čistý“, jako by se prostě v tomto směru zařadil po bok dalších disciplín, kde fungují zákonitosti běžného kolektivu.

Možná ještě o to více, že biatlonisté tráví spolu 95 % času od podzimu do jara. A pak znovu, znovu. Ponorka, o níž se říkalo, že nepanuje, asi logicky panovat musí. Že to klape? Jak kdy. A evidentně jak u koho... Radši se s tím smiřme. Protože jinak je z toho pak takovéto kruté prozření.

Zpověď ostře cílí hlavně na trenéra Jindřicha Šikolu, ale nevynechává ani Veroniku Vítkovou. Že tyto dvě biatlonistky nepatřily právě k největším kamarádkám, byl v kuloárech dlouho nepsaný fakt – i proto jste nikdy za celé období nenarazili na něco jako společný dvojrozhovor. Evidentně ale nezůstalo jen u sportovní rivality.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze