Lepší Brabec v kádru… Plzeň ukázala, že v boji o titul nic nepodcení | iSport.cz
Jakub Konečný
20. února 2019 • 13:11

Lepší Brabec v kádru… Plzeň ukázala, že v boji o titul nic nepodcení

TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

V neděli prošel pražským letištěm britský turista na cizí pas, dnes Plzeň na stejném místě odpálila přestupovou bombu. Úřadující mistr získal na půlroční hostování s opcí reprezentačního stopera a odchovance Sparty Jakuba Brabce, čímž dal všem důrazně najevo, že při obhajobě titulu nechce podcenit sebemenší maličkost.Člověk míní a život mění. Když dostal Pavel Vrba po utkání v Mladé Boleslavi (1:1) dotaz, zda se kvůli zranění stopera Lukáše Hejdy nevrátí Viktoria na přestupový trh, kategoricky to vyloučil.

Uběhlo jedenáct dní – a Plzeň s velkou pompou oznámila angažování Jakuba Brabce, který přichází z tureckého Rizesporu na půlroční hostování s opcí, což je to rozumný a pochopitelný krok.

Obhájce titulu se totiž ve středu obrany dostal do stavu personální nouze. Poté, co velkoryse zapůjčil Tomáše Hájka do Mladé Boleslavi a pak přišel zásahem vyšší moci o Hejdu, zůstali mu pouze dva čistokrevní stopeři – Roman Hubník a Luděk Pernica. Ve stavu nejvyššího ohrožení by za ně mohli zaskočit ještě Roman Procházka, Radim Řezník a David Limberský, ale šlo by jen o provizorní řešení, které by navíc mohlo působit problémy na jiném místě sestavy. Proto Plzeň využila příležitost a vzala Brabce.

ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?

„Jsem přesvědčený, že jeho adaptace i vzhledem ke zkušenostem nebude dlouho trvat. Pevně doufám, že si vše sedne a bude to výhodné pro všechny zúčastněné a hostování v létě přetavíme v transfer,“ přivítal ho plzeňský generální manažer Adolf Šádek.

Jde o pikantní tah, který většina sparťanských fanoušků jen těžko vydýchává. Brabce označují kvůli přestupu do tábora nenáviděného rivala za zrádce a hada a ve 24. kole, kdy přijede Plzeň na Spartu, mu slibují pekelné přivítání.

V této souvislosti je však fér připomenout, že Sparta dvakrát – loni v létě i teď v zimě – návrat svého odchovance z různých důvodů odmítla. V prvním případě dala přednost Uroši Radakovičovi, nyní zase řešila příchody Davida Lischky a Filipa Panáka a nakonec v průběhu zimní přípravy vykrystalizoval jako nejlepší volba Dominik Plechatý.

Pro Brabcovo odmítnutí tedy Sparta měla relevantní důvody.

A stejný smysl dává i počínání Plzně, která se v jeho případě zachovala přesně opačně.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud