Měla by Plzeň odvolat Vrbu? NE, dokud má motivaci, je ideální volba | iSport.cz
Jakub Konečný
20. srpna 2019 • 11:30

Měla by Plzeň odvolat Vrbu? NE, dokud má motivaci, je ideální volba

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lidská paměť je krátká, tak jen pro její osvěžení. Za to, kde nyní Plzeň je, vděčí Pavlu Vrbovi víc než komukoli jinému. Právě pod jeho vedením získala první dva tituly a dvakrát se dostala do Ligy mistrů, to on ji vytáhl z šedivé periferie mezi nablýskanou tuzemskou elitu.Když odešel k reprezentaci, zkoušel klub všechno možné, ale rovnocennou náhradu za Vrbu nikdy nenašel. Angažmá Dušana Uhrina mladšího, Miroslava Koubka, Karla Krejčího i Romana Pivarníka se všechna počítala na měsíce, nikoliv na roky.

Teprve tehdy šéfům Viktorie naplno došlo, co v přerovském rodákovi měli, a tak udělali úplné maximum, aby ho při první příležitosti přivedli zpět. Tím spíš, když se kolem něj tehdy motala i Sparta.

Výsledky druhé Vrbovy éry? Hned v první sezoně vyfoukl pražským „S“, která investovala do posílení kádrů šílené částky, titul tak suverénním způsobem, že bylo jasno de facto už po podzimu.

V dalším ročníku pak v Champions League vydělal klubu historických 780 milionů korun, a byť to herně skřípalo a drhlo, Slavii funěl v lize na krk až do předposledního kola.

Úspěšný tým nyní prochází bolestnou a náročnou přestavbou, Vrba se přitom nevymlouvá na prodej klíčového hráče Patrika Hrošovského ani na ďábelský program posledních čtyř týdnů, i pod enormním tlakem zůstává ke klubu maximálně loajální.

Dokud bude mít sílu a motivaci na náročnou výzvu, bylo by pošetilé a hloupé se ho zbavovat.

Fachman i génius Vrba v jednom je pro Plzeň stále ideální volbou.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud