Měla by Plzeň odvolat Vrbu? NE, dokud má motivaci, je ideální volba | iSport.cz
Jakub Konečný
20. srpna 2019 • 11:30

Měla by Plzeň odvolat Vrbu? NE, dokud má motivaci, je ideální volba

TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lidská paměť je krátká, tak jen pro její osvěžení. Za to, kde nyní Plzeň je, vděčí Pavlu Vrbovi víc než komukoli jinému. Právě pod jeho vedením získala první dva tituly a dvakrát se dostala do Ligy mistrů, to on ji vytáhl z šedivé periferie mezi nablýskanou tuzemskou elitu.Když odešel k reprezentaci, zkoušel klub všechno možné, ale rovnocennou náhradu za Vrbu nikdy nenašel. Angažmá Dušana Uhrina mladšího, Miroslava Koubka, Karla Krejčího i Romana Pivarníka se všechna počítala na měsíce, nikoliv na roky.

Teprve tehdy šéfům Viktorie naplno došlo, co v přerovském rodákovi měli, a tak udělali úplné maximum, aby ho při první příležitosti přivedli zpět. Tím spíš, když se kolem něj tehdy motala i Sparta.

Výsledky druhé Vrbovy éry? Hned v první sezoně vyfoukl pražským „S“, která investovala do posílení kádrů šílené částky, titul tak suverénním způsobem, že bylo jasno de facto už po podzimu.

V dalším ročníku pak v Champions League vydělal klubu historických 780 milionů korun, a byť to herně skřípalo a drhlo, Slavii funěl v lize na krk až do předposledního kola.

Úspěšný tým nyní prochází bolestnou a náročnou přestavbou, Vrba se přitom nevymlouvá na prodej klíčového hráče Patrika Hrošovského ani na ďábelský program posledních čtyř týdnů, i pod enormním tlakem zůstává ke klubu maximálně loajální.

Dokud bude mít sílu a motivaci na náročnou výzvu, bylo by pošetilé a hloupé se ho zbavovat.

Fachman i génius Vrba v jednom je pro Plzeň stále ideální volbou.

 
Články odjinud


Články odjinud