Měla by Plzeň odvolat Vrbu? ANO, nesplnil cíl, je potřeba jiný mozek | iSport.cz
Radek Špryňar
20. srpna 2019 • 11:15

Měla by Plzeň odvolat Vrbu? ANO, nesplnil cíl, je potřeba jiný mozek

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť na to Pavel Vrba nezná odpověď, Viktoria se nachází v největší krizi v novodobé historii. Uvízla ve výsledkové pasti. Na vítězství, a to ještě s pořádně hořkým koncem, se zmohla pouze v jedné z uplynulých šesti partií.Bezpochyby jde o zoufalou bilanci, nicméně i z takové bryndy vede cesta ven. A to v případě, že mužstvo během nevydařeného období předvádí herně stabilní výkony a výsledky jsou devalvovány nepředvídatelnými okolnostmi.

To se však v případě Plzně neděje. Mužstvo dlouhodobě vykazuje herní vady. Není to jen otázka prázdninových týdnů. Už v minulé sezoně byla produkce Plzně častým terčem kritiky.

Nejen od novinářů, veřejnosti, ale i z úst uznávaných expertů. Tým se přestal vyvíjet, úroveň hry povážlivě klesla, v některých zápasech současné sezony dokonce pod přijatelnou mez.

Na Olympiakosu, v Antverpách, doma se Slováckem a v druhém poločase nedělní remízové partie v Teplicích. Tedy ve čtyřiceti procentech odehraných utkání, což je samo o sobě alarmující zjištění. K tomu je třeba zohlednit drsné krachy v pohárové Evropě.

Pavel Vrba nesplnil vedením klubu deklarovaný cíl. Plzeň do základní skupiny Ligy mistrů, potažmo Evropské ligy neprocpal. V lize navíc ztrácí pět bodů na vedoucí Slavii. Titul, i vzhledem k nebývalé síle a herní stabilitě edenského komanda, se také vzdaluje.

Současný stav je neudržitelný, jen prodlužuje neodvratitelné. Plzeň potřebuje na lavičku jiný trenérský mozek. Nejlépe okamžitě.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud