Jan Jaroch
6. července 2019 • 17:30

Šampionka s berličkou. Nevěřící Petra na Wimbledonu dál sílí

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Sparta: Jurečka poslal při penaltě Vindahla na druhou stranu, 1:0
SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 6:2. Obrat ve velkém stylu, zářili stopeři i Durosinmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od druhého titulu v roce 2014 ještě Petra Kvitová nepostoupila ve Wimbledonu tak hluboko jako letos. Po pěti letech si může v Londýně vychutnat tradiční volnou neděli a vyzkoušet si, v jakém stavu jsou travnaté kurty ve druhém týdnu. Hráčka, jejíž forma byla minulý víkend velkou záhadou, se začíná vybarvovat do jásavých odstínů.Ve třech duelech ještě Kvitová nepřišla o set, lepší se každým zápasem. Výborně podává, do tenisáků švihá čím dál razantněji. Po 11 winnerech z úvodního kola jich nastřádala ve dvou dalších 47.

V zápasové vřavě dohání po neexistující přípravě tréninkové manko a ukazuje, že je unikátním živočichem, který hraje z voleje stejně dobře, jako když je řádně nachystaný.

Největší rozdíl oproti předchozím čtyřem ročníkům, kdy se pro ni stal Wimbledon paradoxně vůbec nejhorším grandslamem a psychickou torturou, je však v jejím mentálním nastavení.

Kvitová má tuze ráda pocit, že nic nemusí, nepočítá se s ní, porážka nebude žádnou pohromou. Před letošním ročníkem ještě ke všemu onemocněla, do poslední chvíle se váhalo s jejím startem. Turnajem teď kráčí s touhle psychickou berličkou. A přešla už s ní nejnebezpečnější území, jímž jsou první kola.

Když v nich neuvízne, je s ní v těch pokročilých už těžká práce. Přesto PK stále zatvrzele opakuje, že od sebe nic nečeká a bojuje se zlými myšlenkami na hrozící zranění. Možná bude sama sebe tak dlouho přesvědčovat, že na Wimbledonu nic velkého nedokáže, až se jí nakonec podaří opak.

Rozesmátá Petra Kvitová po postupu do osmifinále Wimbledonu
Rozesmátá Petra Kvitová po postupu do osmifinále Wimbledonu

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud