Slavia poprvé prohrála. To je normální, její výkon v Ďolíčku ale ne | iSport.cz
Jan Malý
16. února 2020 • 21:48

Slavia poprvé prohrála. To je normální, její výkon v Ďolíčku ale ne

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia utržila v lize první porážku v této sezoně, na Bohemians padla 0:1. Dalo se čekat, že taková ztráta někdy přijde. To je normální. Normální ale nebyl výkon dosavadního českého hegemona. Ten byl skoro apokalyptický. Ano, Slavia započala nové období a určitou přestavbu kádru, to může její vystoupení ve vršovickém derby omluvit ale jen částečně.Od party trenéra Jindřicha Trpišovského jste zvyklí na představení s určitými parametry, s energií, zápalem, kvalitou, slušnou kombinací. Nic z toho Slavia na Bohemians nepředvedla. V Ďolíčku se domácím přizpůsobila stylem nakopávání „bum, prásk“ (částečně asi i kvůli stavu hřiště) a zaslouženě odjíždí o dvě tramvajové zastávky dál poražena.

Svěžest, lehkost a důvtip z podzimu Slavii proti Bohemians chyběly. Složitě se dostávala do šancí, tu opravdu jedinou měl až v samém závěru Petar Musa, jehož bravurně vychytal Patrik Lé Giang. Slávisté někdy skoro až komicky ztráceli míče.

Slavia má v současné chvíli především tři místa v sestavě, kde hledá optimální řešení. Pozici druhého stopera vedle Ondřeje Kúdely, díru ve středu zálohy po odchodu Tomáše Součka a post útočníka. V Ďolíčku nastoupili na těchto místech Michal Frydrych, Lukáš Provod a Musa. Ani jeden nepřesvědčil, hledání bude pokračovat dál.

Největší hájení a důvěru do budoucna si zaslouží Musa, jenž byl na špici ofenzivy docela odříznutý. Provod zase potřebuje logicky víc času, aby se s novou rolí sžil, když je hlavně hráčem na křídlo.

Samozřejmě, za jeden špatný zápas nelze tým, který dosud válcoval ligu, popravovat. Zvlášť po poměrně divoké zimní pauze. Na jaře mají mít „sešívaní“ dost prostoru, aby se co nejlépe připravili na další sezonu, nechť ho v relativním klidu využijí. Všichni s problémy počítají.

Varováním výkon proti „klokanům“ ale je. Na druhou stranu nepochybuju o tom, že příště doma s Opavou „sešívaní“ zase pošlapou.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:0. Neporazitelnost sešívaných skončila! Rozhodl Vodháněl

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud