Jarolímovo účinkování u reprezentace? Vyhazov nic nespraví | iSport.cz
Jan Podroužek
6. září 2017 • 13:05

Jarolímovo účinkování u reprezentace? Vyhazov nic nespraví

TOP VIDEA
Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhoďte ho a nic se nespraví. Uvidíte. Role Karla Jarolíma u fotbalové reprezentace je sice velmi odpovědná, ovšem ne taková, že do sebe absorbuje veškerou vinu za nezdar v kvalifikaci o mistrovství světa. Hned si řekneme proč.Za á, i přes nepostup do Ruska se dá dosavadní Jarolímovo účinkování považovat za inspirativní. Třeba v tom, že ačkoli mnohými vysmíván, vzal do nároďáku i hráče jako Lukáš Droppa nebo Jan Kliment. Chtělo to odvahu se takhle rozhodnout, a co je důležitější, okolnostmi k tomu byl téměř donucen.

Přecházíme totiž k dobře známému a stokrát omletému bé, že Česko momentálně trpí závažným kádrovým nedostatkem. Ono to ve skutečnosti zdaleka není tak hrozné, jak se zdá, jen je potřeba uhladit a dovychovat fotbalisty, jako jsou Tomáš Kalas, Jakub Jankto a další.

A pro takovou práci právě Jarolím připravil zázemí. Ať už pro sebe, nebo pro někoho jiného. Že v téhle fázi kouč neuspěl, jej samozřejmě v žádném případě neomlouvá. Ale podívejme se na to za cé.

Totiž hlavní herní bolest, kterou nároďák trpěl, byla až neuvěřitelná nemohoucnost a sterilita v útoku. Že se z toho dá vinit Jarolím? Ne docela, protože když si srovnáte například první a zatím poslední zápas kvalifikace pod ním, hrál na začátku tým celkem živě, velmi slibně.

Čímž se dostáváme k jeho zvláštním krokům, které mu přitěžují. V Severním Irsku hrál víc než hodinu na pět obránců, i když to bylo 2:0 pro domácí, a hlavně ofenziva potřebovala z lavičky píchnout, protože byla polomrtvá.

ANKETA: Měl by trenér Jarolím zůstat ve funkci reprezentačního trenéra? Odpovídá Siegl, Vaniak, Daněk, Fukal a Pospíšil

Něco podobného, jakési nereagování na hru, ho potkalo i v Norsku, kdy Češi v asi dvacetiminutové katastrofální pasáži málem přišli o všechny body. A zpátky do Belfastu, kde se překvapivě do sestavy vůbec nedostala jinak naprostá stálice a spolehlivost sama Pavel Kadeřábek.

Za další se dá říct až přílišné předržování v kádru Tomáše Sivoka sužovaného neustálými zraněními a dospívajícího ke kariérnímu zlomu.

Ano, najdou se boty, tak jako u kohokoliv. Ale vezměte si takové dé. Kdo to má vzít, aby bylo najednou z ničeho nic blaze, což se stejně tak jako tak nestane? V zákulisí se hovoří, že by povýšil z jednadvacítky Vítězslav Lavička. A ať si jsou oba povahově jakkoliv nepodobní, fotbalovými myšlenkami poměrně ano a vyhovují si i jako blízcí kolegové v reprezentační síti.

Současné výkony reprezentace nejsou přímo závislé na šéfovi lavičky. Je hlavně třeba stále pracovat a dotvářet nový tým. Jarolím s tím už začal a jeho renomé by mělo být, zejména v této ještě stále počáteční fázi angažmá, dostatečně důvěryhodné.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud