Jan Podroužek
18. listopadu 2017 • 22:01

Šilhavý získá dočasnou moc nad svou pozicí. Zvolí loajalitu k Nezmarovi, nebo nesouhlas?

TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z hlediska okamžitého je výhra Slavie nad Duklou 5:0 mimořádná a famózní, a lze třeba okamžitě konstatovat, že dvojice Milan Škoda a Jaromír Zmrhal předvedla skvělý výkon. Ovšem z hlediska dlouhodobého je to věc, která nemá na vývoj klubu, potažmo prvního týmu žádný vliv, a stane se rychle minulostí. A budoucností pak bude to, jak si Jaroslav Šilhavý a nový sportovní ředitel Jan Nezmar od prosince vyhoví při vzájemné spolupráci.Právě tenhle tandem na základě debat a praktik zimu buď přežije, nebo se rozdělí, přičemž ve své funkci zůstane Nezmar, a Šilhavý ne.

Brzy bývalý funkcionář Slovanu Liberec s jasnou vizí v hlavě přichází do vedení úřadujícího mistra posunout jeho sportovní dosah a s pomocí dostupných možností ho principiálně upevňovat a pokud možno i stále vylepšovat.

Takový je alespoň pohled slávistických fanoušků a klubového managementu. Je to příslib, vidina lepší budoucnosti.

A nad tímto tématem se budou Nezmar se Šilhavým od 5. prosince pravidelně scházet, a buď se v zásadních otázkách shodnou, nebo se rozjede pátrání po novém trenérovi, které dost možná může skončit zase v útrobách tradičně brakovaného libereckého celku.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem
720p 360p

Těmi zásadními otázkami může být definice fotbalu jakožto předváděné a vyžadované hry, na níž Nezmar dost leží, a kterou si sám vyseděl a vymyslel, a snaží se ji převádět do praxe s Jindřichem Trpišovským u Nisy.

Pak způsob výběru hráčů do definovaného fotbalu a jejich zapracovávání do mužstva. Už několik zasvěcených lidí včetně kapitána Slovanu Vladimíra Coufala se nechalo slyšet, že by letní blázinec s přiváděním všeho a všech do Edenu Nezmar nejspíš nedopustil.

Od těchto témat se budou odvíjet další detailnější rozpravy, což by mohlo být užití hráčské rotaci v praxi, a jestli ta je v podzimní části prováděná správně. A další...

Proto je výhra 5:0 sice krásnou slávistickou oslavou sobotního večera, nikoliv však ukazatelem budoucího směřování klubu a jeho prvního týmu.

Po podzimní části ligy bude tedy předmětem číslo jedna debatování Šilhavého s Nezmarem a jejich shoda.

Šilhavý každopádně asi nebude pánem téhle situace, protože patrně bude muset přistupovat a přistupovat na Nezmarovy podmínky a jeho vidění. Jako by získal dočasnou moc nad svou pozicí, kdy loajalita znamená „zůstat“, nebo nepřijmout požadavky a názory sportovního ředitele, a „jít“.

Slavia - Dukla: Obrana hostů hoří – Zmrhal se znovu trefil a je to 4:0 pro Slavii
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze