Jan Podroužek
10. srpna 2018 • 22:34

Silný široký kádr Slavie? Změny jdou proti sehranosti, ale kabina se bez nich neobejde

TOP VIDEA
Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1! Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1!
Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změny v sestavě, ještě když jich je hodně, nikdy nebudou velký přítelem sehranosti. A bylo očividné, že Slavii to v Mladé Boleslavi herně trochu ublížilo. Na druhou stranu bez nich by takhle našlapaný kádr výhledově jen těžko fungoval.Peter Olayinka, Alexandru Baluta, Lukáš Pokorný, Jaroslav Zelený a Michal Frydrych se ocitli v Mladé Boleslavi v základní sestavě. Pět změn v poli oproti minulému utkání, které Slavia sehrála doma s Dynamem Kyjev v bitvě o Ligu mistrů.

Bylo zřejmé, že se toho v nějaké míře trenér Jindřich Trpišovský dopustí. Třeba kvůli nejasnému zdravotnímu stavu stopera Simona Deliho, taky kvůli načasování fyzické připravenosti na úterní odvetu v Kyjevě, ale velké slovo tu má i široký kádr.

Jestli má fungovat kabina, a hráči potřebují cítit, že se o místo mohou porvat, je protočení v sestavě nutnost. Docela dobře se to realizačnímu daří v útoku, kde si čas na hřišti mezi sebe dělí Milan Škoda a Stanislav Tecl, každý se přitom hodí do různého typu zápasu, a každý už na začátku sezony týmu významně pomohl.

Například Peter Olayinka se ještě nezdá být úplně zasazený do slávistické hry. V Boleslavi se spíš trápil, podle Trpišovského i proto, že dohání kondiční mínus.

Ale bez zápasového vytížení půjde jedno i druhé jen těžko dohnat. Navíc když nigerijský křídelník přišel jako nejdražší posila klubové historie, aby mužstvo posunul o úroveň výš, tím pádem na něj dříve nebo později dopadne tlak spojený s velkými očekáváními.

Nicméně výhra 1:0, čtvrtá ze čtyř ligových kol, může vypadat jako znamení, že síla je jak v původní základní sestavě, tak i v ještě ne zcela vyhraných zástupcích.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Škoda rozhodl po chybě brankáře
720p 360p

Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi
Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze