Silný široký kádr Slavie? Změny jdou proti sehranosti, ale kabina se bez nich neobejde | iSport.cz
Jan Podroužek
10. srpna 2018 • 22:34

Silný široký kádr Slavie? Změny jdou proti sehranosti, ale kabina se bez nich neobejde

TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změny v sestavě, ještě když jich je hodně, nikdy nebudou velký přítelem sehranosti. A bylo očividné, že Slavii to v Mladé Boleslavi herně trochu ublížilo. Na druhou stranu bez nich by takhle našlapaný kádr výhledově jen těžko fungoval.Peter Olayinka, Alexandru Baluta, Lukáš Pokorný, Jaroslav Zelený a Michal Frydrych se ocitli v Mladé Boleslavi v základní sestavě. Pět změn v poli oproti minulému utkání, které Slavia sehrála doma s Dynamem Kyjev v bitvě o Ligu mistrů.

Bylo zřejmé, že se toho v nějaké míře trenér Jindřich Trpišovský dopustí. Třeba kvůli nejasnému zdravotnímu stavu stopera Simona Deliho, taky kvůli načasování fyzické připravenosti na úterní odvetu v Kyjevě, ale velké slovo tu má i široký kádr.

Jestli má fungovat kabina, a hráči potřebují cítit, že se o místo mohou porvat, je protočení v sestavě nutnost. Docela dobře se to realizačnímu daří v útoku, kde si čas na hřišti mezi sebe dělí Milan Škoda a Stanislav Tecl, každý se přitom hodí do různého typu zápasu, a každý už na začátku sezony týmu významně pomohl.

Například Peter Olayinka se ještě nezdá být úplně zasazený do slávistické hry. V Boleslavi se spíš trápil, podle Trpišovského i proto, že dohání kondiční mínus.

Ale bez zápasového vytížení půjde jedno i druhé jen těžko dohnat. Navíc když nigerijský křídelník přišel jako nejdražší posila klubové historie, aby mužstvo posunul o úroveň výš, tím pádem na něj dříve nebo později dopadne tlak spojený s velkými očekáváními.

Nicméně výhra 1:0, čtvrtá ze čtyř ligových kol, může vypadat jako znamení, že síla je jak v původní základní sestavě, tak i v ještě ne zcela vyhraných zástupcích.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Škoda rozhodl po chybě brankáře

Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi
Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud