Silný široký kádr Slavie? Změny jdou proti sehranosti, ale kabina se bez nich neobejde | iSport.cz
Jan Podroužek
10. srpna 2018 • 22:34

Silný široký kádr Slavie? Změny jdou proti sehranosti, ale kabina se bez nich neobejde

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změny v sestavě, ještě když jich je hodně, nikdy nebudou velký přítelem sehranosti. A bylo očividné, že Slavii to v Mladé Boleslavi herně trochu ublížilo. Na druhou stranu bez nich by takhle našlapaný kádr výhledově jen těžko fungoval.Peter Olayinka, Alexandru Baluta, Lukáš Pokorný, Jaroslav Zelený a Michal Frydrych se ocitli v Mladé Boleslavi v základní sestavě. Pět změn v poli oproti minulému utkání, které Slavia sehrála doma s Dynamem Kyjev v bitvě o Ligu mistrů.

Bylo zřejmé, že se toho v nějaké míře trenér Jindřich Trpišovský dopustí. Třeba kvůli nejasnému zdravotnímu stavu stopera Simona Deliho, taky kvůli načasování fyzické připravenosti na úterní odvetu v Kyjevě, ale velké slovo tu má i široký kádr.

Jestli má fungovat kabina, a hráči potřebují cítit, že se o místo mohou porvat, je protočení v sestavě nutnost. Docela dobře se to realizačnímu daří v útoku, kde si čas na hřišti mezi sebe dělí Milan Škoda a Stanislav Tecl, každý se přitom hodí do různého typu zápasu, a každý už na začátku sezony týmu významně pomohl.

Například Peter Olayinka se ještě nezdá být úplně zasazený do slávistické hry. V Boleslavi se spíš trápil, podle Trpišovského i proto, že dohání kondiční mínus.

Ale bez zápasového vytížení půjde jedno i druhé jen těžko dohnat. Navíc když nigerijský křídelník přišel jako nejdražší posila klubové historie, aby mužstvo posunul o úroveň výš, tím pádem na něj dříve nebo později dopadne tlak spojený s velkými očekáváními.

Nicméně výhra 1:0, čtvrtá ze čtyř ligových kol, může vypadat jako znamení, že síla je jak v původní základní sestavě, tak i v ještě ne zcela vyhraných zástupcích.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Škoda rozhodl po chybě brankáře

Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi
Zleva Mihail Alexandru Baluta ze Slavie a Michal Hubínek z Boleslavi

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud