Změny se skoro neprojevily. Slavia je připravená dlouhodobě i krátkodobě | iSport.cz
Jan Podroužek
24. srpna 2019 • 22:42

Změny se skoro neprojevily. Slavia je připravená dlouhodobě i krátkodobě

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Díky dlouhodobé a krátkodobé přípravě má Slavia jednu velkou výhodu. Může udělat deset změn, a přesto si dokáže poradit s ligovým utkáním. Výhra 4:0 ve vršovickém derby nad Bohemians působí skoro až neuvěřitelně, samozřejmě i s ohledem na trochu rozpačitý první poločas.Jenom Ondřej Kúdela nastoupil v základu v prvním zápase play off Ligy mistrů v Kluži a teď proti Bohemians. Z preventivních důvodů před očekávanou středeční odvetou udělal trenér Jindřich Trpišovský tóčo v sestavě Slavie, deset změn.

Zase tak moc to nevadilo.

„Sešívaní“ se zřejmě dívají dostatečně dopředu, aby věděli, koho v týmu chtějí mít už v příští sezoně, a jak má vypadat celý kádr. Pokud možno tak, aby měl každý hráč absolutní zástupnost, a dal se pak udělat podobný kotrmelec jako proti Bohemians.

Je to dlouhodobá příprava, postupná skladba týmu, pozvolné uvolňování hráčů, o které lze přijít, a doplňování těch, kteří by měli podpořit herní záměr a podobně.

Ta krátkodobá, nebo i střednědobá vize vůbec dovoluje Trpišovskému takovou sestavu poslat na hřiště. Jindy by mohla být překážka v nerozehranosti některých jedinců, tím se zvyšuje riziko zranění, nebo výkonnostního průšvihu.

Ovšem tady to vypadá, že je každý připraven a hlavně schopen hrát o titul, a pak má mužstvo dobrý základ pro to, aby se pokoušelo dostát i vysokým evropským ambicím.
Teď jim ještě opravdu dostát...

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 4:0. Klokany načalo Hušbauerovo dělo, hosté v deseti neměli nárok

Slavia - Bohemians: Vtipné choreo, fanoušci hostí si rýpli do Tvrdíka

Slavia - Bohemians: Vacek trefil loktem Kúdelu, sudí ho posílá do sprch!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud