"Pavýhra" s pomocnými berlemi může Slavii uškodit u fotbalové veřejnosti | iSport.cz
Jan Podroužek
20. října 2019 • 12:00

"Pavýhra" s pomocnými berlemi může Slavii uškodit u fotbalové veřejnosti

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
SESTŘIH: Bayern - Chelsea 4:1. Lewandowského koncert a jasný postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia sice porazila Příbram a potvrdila roli favorita, ale naproti tomu nevděčnou úlohu a předpoklady, se kterými proti velkému outsiderovi do utkání šla, příliš nezvládla. Lámat zápas penaltou a rozhodovat gólem ze sporného přímého kopu jí akorát tak vezme body na obecné popularitě.Třeba i nedávná reprezentační pauza hezky ukázala, jak se dá nakládat s rolí velkého favorita. Například projev italského nároďáku v zápase s Řeckem, které vyměnilo trenéra s tím, že kvalifikaci už bude vzhledem k jejímu vývoji jenom dohrávat, byl úplně stejně profesorský jako výkon Slavie proti Příbrami v prvním poločase.

I Italům nakonec pomohla k výhře penalta za ruku obránce hostů. Přitom Řekové dodržovali v utkání poměrně pasivní strategii, v prvním poločase nechali domácí hrát s míčem v 72 procentech času.

Velice podobně se chovali i Severní Irové v Nizozemsku, i tehdy šli Holanďané s balonem na kopačkách přes sedmdesát procent. Zabrali ale až ve chvíli, kdy jim doopravdy došlo, že by překvapivý nepříznivý stav 0:1 mohl vydržet a v kvalifikaci o EURO by si udělali pořádný problém.

Slavia se mohla prosadit hned na začátku, Milan Škoda byl sám před Ondřejem Kočím a proměnit to, bylo by po jakékoliv zápletce. Jenže hra domácích rapidně zpomalovala, slovy kouče Jindřicha Trpišovského byla mizerná, zoufalá a profesorská a tým sice mohl obdržet titul mistrů světa ve hře po lajnách, ale prostředkem se vůbec nedokázal prosadit.

Mistrů světa amoleta...

I velký outsider s dobrým plněním strategie má dneska nárok favoritovi drsně ztrpčit zápas. Poláci proto třeba nechali v domácím utkání Severní Makedonce poměrně často útočit, zápas roztáhli na delší hřiště a víc ho rozběhali tak, aby měl třeba Krychowiak víc prostoru. Zápas pak zlomili perfektním pasem domácího špílmachra na Lewandowského, kterého dobře podpořil střídající Frankowski.

„Sešívaným“ se mohlo trochu dostat do hlavy, že nebohou Příbram porazí za každou cenu i s nevelkým úsilím. Houby s octem, místo toho přišla v jejich prospěch přísná penalta a na 2:1 padl gól z přímého kopu, jemuž předcházel dost sporný faul Adama Petráka na Tomáše Holeše.

Že se sem tam zápas nevyvíjí tak, jak si favorit maluje, je celkem rozšířený jev. Ale ke škodě Slavie je, že takové utkání otáčí s pomocnými berlemi.

Díky svému svěžímu fotbalu v poslední době získala na popularitě v obecné fotbalové veřejnosti, hraje statečně a riskantně i proti slavným soupeřům v Lize mistrů. Taková „pavýhra“ jí ovšem v soutěži o titul Miss sympatie škodí.

SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:1. Šok, trápení a pak exhibice. Souček táhl obrat

Slavia - Příbram: Zelený vyrobil hrubku, Stuparevičova pumelice málem roztrhla transparent

Slavia - Příbram: Hušbauerovu bombu Kočí skvěle vyrazil do zámezí

Slavia - Příbram: Tecl hlavičkou napálil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru

Příbramský střelec Škoda: Když dá Slavia gól, je nezastavitelná

Slavia - Příbram: Tecl vyhledal Součka na zadní tyči, ten se nemýlil – 3:1!

Radost slávistů
Radost slávistů

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud