Plzeň nesmí ustupovat od své hry. Odřízla Krmenčíka, až pak našla lesk | iSport.cz
Jonáš Bartoš
15. února 2018 • 23:30

Plzeň nesmí ustupovat od své hry. Odřízla Krmenčíka, až pak našla lesk

TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z pohledu odvety si Viktoria Plzeň veze domů krásný výsledek v podobě remízy 1:1. Nicméně utkání v Bělehradě se od počátku vyvíjelo podle not domácího týmu, když šel Partizan do zaslouženého vedení. Až od té chvíle se Západočeši vrátili k úspěšnému modelu hry, který nesl ovoce celou podzimní část a zvládli vyrovnat. Vrbův soubor si z duelu musí odnést velké ponaučení – dokud hrál se zataženou ruční brzdou a nakopával balony, zbytečně posadil na koně svého soupeře.Plzeňská jedenáctka začala poměrně logicky z hlubšího bloku, na půdě nebezpečného soupeře se nikam nehnala. Jenže bylo vidět, že opatrná hra mužstvu nesedí. Vázla kombinace, akce až příliš často končily dlouhým nákopem směrem na Michaela Krmenčíka. Roli bezesporu hrál i fakt, že šlo o první ostré utkání po zimní přípravě, mužstvu scházel potřebný rytmus a klid na míči.

Vysoké balony na Krmenčíka postrádaly kýžený efekt. Plzeňský snajpr neměl proti dvěma chasníkům Partizanu nárok, tím pádem o míče přicházel a hra se zase otáčela směrem k hostující brance. Plzeň po zimní pauze zkrátka nebyla ve své kůži, Hruška musel likvidovat minimálně jednu vyloženou příležitost domácích.

Vývoj hry vyústil v zasloužené vedení domácích, které pramenilo z plzeňské pasivity a rozháranosti v defenzivě. Potvrdilo se, že největší chlouba Partizanu je právě směrem dopředu. Dvojice velký, malý - tedy Tawamba, Soumah, hodně zlobila a ukázala nadstandardní kvality.

Marko Jankovič v souboji s Radimem Řezníkem v Bělehradě
Marko Jankovič v souboji s Radimem Řezníkem v Bělehradě

Až inkasovanou brankou v 58. minutě zazvonil v plzeňských hlavách budíček. Pomohl příchod Martina Zemana, který nahradil nevýrazného Milana Petrželu. Levonohý křídelník jako už několikrát během podzimu vnesl do hry čerstvou krev a výrazně zvedl projev hostujících barev.

Najednou začali fungovat střední záložníci, balony chodily víc po zemi do kombinace přes křídelní prostory. Řezníkovo vyrovnání přišlo po pasáži, kdy už Plzeň připomínala šlapající Viktorii, která suverénně proplula českým ligovým podzimem.

Západočeši uhráli velice solidní výsledek pro domácí odvetu. Do ní už Vrbovi svěřenci musí jít v takovém stylu, jakým končili duel v Bělehradě. Tedy aktivním, sebevědomým fotbalem s funkční kombinací směrem dopředu. Pokud se bude Plzeň uchylovat k nepřesným nákopům a hrát údržbu, na evropské scéně nemá nárok.   

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud