Plzeň nesmí ustupovat od své hry. Odřízla Krmenčíka, až pak našla lesk | iSport.cz
Jonáš Bartoš
15. února 2018 • 23:30

Plzeň nesmí ustupovat od své hry. Odřízla Krmenčíka, až pak našla lesk

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z pohledu odvety si Viktoria Plzeň veze domů krásný výsledek v podobě remízy 1:1. Nicméně utkání v Bělehradě se od počátku vyvíjelo podle not domácího týmu, když šel Partizan do zaslouženého vedení. Až od té chvíle se Západočeši vrátili k úspěšnému modelu hry, který nesl ovoce celou podzimní část a zvládli vyrovnat. Vrbův soubor si z duelu musí odnést velké ponaučení – dokud hrál se zataženou ruční brzdou a nakopával balony, zbytečně posadil na koně svého soupeře.Plzeňská jedenáctka začala poměrně logicky z hlubšího bloku, na půdě nebezpečného soupeře se nikam nehnala. Jenže bylo vidět, že opatrná hra mužstvu nesedí. Vázla kombinace, akce až příliš často končily dlouhým nákopem směrem na Michaela Krmenčíka. Roli bezesporu hrál i fakt, že šlo o první ostré utkání po zimní přípravě, mužstvu scházel potřebný rytmus a klid na míči.

Vysoké balony na Krmenčíka postrádaly kýžený efekt. Plzeňský snajpr neměl proti dvěma chasníkům Partizanu nárok, tím pádem o míče přicházel a hra se zase otáčela směrem k hostující brance. Plzeň po zimní pauze zkrátka nebyla ve své kůži, Hruška musel likvidovat minimálně jednu vyloženou příležitost domácích.

Vývoj hry vyústil v zasloužené vedení domácích, které pramenilo z plzeňské pasivity a rozháranosti v defenzivě. Potvrdilo se, že největší chlouba Partizanu je právě směrem dopředu. Dvojice velký, malý - tedy Tawamba, Soumah, hodně zlobila a ukázala nadstandardní kvality.

Marko Jankovič v souboji s Radimem Řezníkem v Bělehradě
Marko Jankovič v souboji s Radimem Řezníkem v Bělehradě

Až inkasovanou brankou v 58. minutě zazvonil v plzeňských hlavách budíček. Pomohl příchod Martina Zemana , který nahradil nevýrazného Milana Petrželu. Levonohý křídelník jako už několikrát během podzimu vnesl do hry čerstvou krev a výrazně zvedl projev hostujících barev.

Najednou začali fungovat střední záložníci, balony chodily víc po zemi do kombinace přes křídelní prostory. Řezníkovo vyrovnání přišlo po pasáži, kdy už Plzeň připomínala šlapající Viktorii, která suverénně proplula českým ligovým podzimem.

Západočeši uhráli velice solidní výsledek pro domácí odvetu. Do ní už Vrbovi svěřenci musí jít v takovém stylu, jakým končili duel v Bělehradě. Tedy aktivním, sebevědomým fotbalem s funkční kombinací směrem dopředu. Pokud se bude Plzeň uchylovat k nepřesným nákopům a hrát údržbu, na evropské scéně nemá nárok.   

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud