V Plzni musí přeřadit rychlost, jinak střet s evropskými rychlíky zabolí | iSport.cz
Jonáš Bartoš
16. září 2018 • 11:23

V Plzni musí přeřadit rychlost, jinak střet s evropskými rychlíky zabolí

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osm odehraných zápasů, pět výher 1:0. Viktoria Plzeň pokračuje v zavedeném ligovém rytmu. Sice vítězí, ale nikterak přesvědčivě. Zkušení bardi si „povinné“, ale pro sezonu velmi důležité body dokážou uhrát, nicméně náraz s evropskou elitou může být drsný. Při vší úctě, Opava není CSKA Moskva, ve středu na startu Ligy mistrů půjde úplně o jiné kafe.Dominance na balonu (65:35), kombinace, přenášení hry, pokusy o náběhy, znatelná hráčská kvalita. To všechno ve hře českého mistra proti Opavě bylo. Jenže v jaké rychlosti…

Plzeňským problémem je, že mužstvo své útočné manévry provádí velmi často v pomalém tempu. Čeká, až se soupeřova obrana srovná do pevného bloku, obehrává soupeře ze strany na stranu, čeká a čeká...

Třeba Tomáš Hořava. Na míči nesmírně kvalitní, klidný, na české poměry nadstandardní hráč. Jenže v situacích, kdy má možnost zrychlit hru a vyslat kolmici do otevřené obrany, udělá raději o dva doteky s balonem navíc a rozehraje bezpečně do strany. Tím samozřejmě nechá soupeře vydechnout a zmaří možnost udeřit do rozhozené defenzivy.

V sobotu snad jen novic v základu Ubong Ekpai zkoušel rychlé, sprintové náběhy a trhal opavskou defenzivu. Mladíkovi z Nigérie přes nesmírnou snahu i rychlostní předpoklady zase chyběl potřebný klid v zakončení, případně přesnost u finální přihrávky.

Už ve středu přijede do Plzně nažhavené CSKA Moskva, mužstvo, které neprohrálo pět zápasů a poslední dva duely ovládlo přesvědčivě se skóre 7:0. Ruský celek je složený především z mladých, hladových hráčů, rychlostních typů, kteří budou chtít v Plzni za každou cenu uspět.

Až Liga mistrů naplno odhalí, jak na tom zkušená Viktoria opravdu je. Zda borci jako Limberský, Hubník, Hořava a další dokážou přepnout na vyšší mód a adaptovat se na špičkový evropský fotbal.

Logicky půjde o úplně jinou partii, než v sobotu proti Opavě. CSKA nepřijede bránit v hlubokém bloku, na své straně bude mít mnohem kvalitnější, sebevědomější hráče.

Plzeňské mužstvo také kvalitu má, pět titulů v posledních osmi letech hovoří za vše. Nicméně hráči musí nutně nastavit myšlení tak, že co stačí v ligové konkurenci, nemá nárok na mezinárodní scéně. A ještě víc přidat.

Plzeňský záložník Daniel Kolář před opavskou brankou
Plzeňský záložník Daniel Kolář před opavskou brankou

Plzeň - Opava: Video odhalilo ruku Zapalače! Plzeň má penaltu

SESTŘIH: Plzeň - Opava 1:0. Nováček remízu neubránil. Rozhodla penalta Hrošovského

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud