BLOG: Peterek ukázal, že může být osobností, která klub posune dál | iSport.cz
Květoslav Šimek
20. prosince 2016 • 22:23

Peterek ukázal, že může být osobností, která klub posune dál

TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
VŠECHNA VIDEA ZDE


Žádný pískot. Žádné nadávky na trenéra Vladimíra Kýhose. Žádný otevřený boj třineckých fanoušků s vlastním klubem. Ve sporu, u kterého bylo dopředu jasné, že nebude mít vítěze, ale jen poražené, nakonec zvítězil zdravý rozum. A Jan Peterek. Drtivá většina fandů v kotli sice při vzpomínce na nucený odchod oblíbeného útočníka Jiřího Polanského na hostování do švýcarského Oltenu stále hlasitě skřípe zubama, ale proti svému klubu otevřeně jít nechtějí. Právě díky včasnému a pohotovému zásahu nového sportovního manažera Jana Peterka.Proti Spartě (2:1) skalní kotelníci jednoznačně podpořili celý tým. Fandili klubu HC Oceláři. Sami dokázali, že nejsou HC Polanský, jak je při prvních reakcích po nedávném vyřazení oblíbeného útočníka ze základní sestavy nazval trenér Vladimír Kýhos.

Výrazně tomu pomohl vstřícný přístup Polanského. Za otevřené vyjádření nedůvěry trenérovi, i následné reakce, které to napříč klubovým a fanouškovským spektrem vyvolalo, se omluvil spoluhráčům i fandům. Právě na Peterkův popud svolil k otevřené debatě s fanoušky. Nechtěl, aby se aféra obrátila proti klubu. Dohodl se na hostování ve Švýcarsku a může ukázat (byť v nižší soutěži), že má svému týmu stále co dát. A že byl trenérem Kýhosem přehlížený neprávem.

Jasné je, že trenér Kýhos to bude mít u fanoušků dál nahnuté. Stačí pár herních výpadků, několik výsledkových zaváhání a bude první na ráně. Sám si to uvědomuje. Ale stojí si za tím, že pro něj je i dál v prvé řadě klíčový tým. Ne spokojenost, či nespokojenost jednotlivců s herním vytížením.

Kauza HC Polanský má tedy v konečném důsledku nakonec i jeden výrazně pozitivní, a možná i klíčový, výstup. A to skutečnost, s jakou energií se nové role ujal právě bývalý elitní útočník Jan Peterek. Nahradil Pavla Marka, od mládeže a prvoligové farmy ve Frýdku-Místku se posunul v hierarchii klubu. Při „hašení“ sporu mezi Polanským a Kýhosem sehrál rozhodující roli. Ukázal, že může být osobností, která Oceláře posune zase o kus dál.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud