TOP VIDEA
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že umí a mají ohromný talent, to už Anna Dušková s Martinem Bidařem dokázali (nejen) na loňském mistrovství světa juniorů v Debrecínu. Jako první sportovní pár v české historii tam získali světové zlato. Na mistrovství Evropy v Ostravě, své první velké seniorské akci, jasně potvrdili, že mají budoucnost. V sedmnácti letech se vypořádali s tlakem, očekáváním i bouřlivou podporou fanoušků, ze které by se mohla třást kolena i mnohem zkušenějším borcům. Vybojovali parádní sedmé místo.Pro Duškovou s Bidařem byl domácí šampionát první zkouškou ohněm. A prošli parádně. Ukázali, že jsou ohnivzdorní. Rozhodující přitom není až tak výsledek, ale to, jakým stylem a způsobem se mladí krasobruslaři pod vedením trenérky Evy Horklové s výzvou porvali. Že v pravou chvíli dokázali prodat hodiny tvrdé a často i velmi bolestivé dřiny na trénincích.

Skok mezi juniorskou a seniorskou kategorií je přitom obrovský. Delší čas v jízdě na ledě, náročnější prvky, víc fyzicky náročných zvedaček. A samozřejmě - budování jména u rozhodčích. I v tom jsou Dušková s Bidařem mezi dospělými teprve na startu.

Přesto ukázali srdce bojovníků. Nejen na ledě. Když třeba Martin Bidař po krátkém programu mluvil o jediném drobném zaváhání, kdy v krokové variaci upadl, nevymlouval se na rýhu v ledě, malé zkušenosti nebo tlak z ochozů. Nic takového. „Byla to moje chyba, chvilková nepozornost,“ hlásil na rovinu.

Z mladých krasobruslařů je navíc na každém kroku znát, že chtějí dál. Že si postupně chtějí vybudovat jméno a nespokojí se jen s tím, že výborně zvládli premiéru na mistrovství Evropy mezi dospělými. „Přitvrdíme! Po Evropě se zase vrátíme k tréninku a musíme dřít ještě víc,“ komentovala výstižně Dušková.

V Ostravě za své vystoupení sklidili zasloužený aplaus.

Tomáš Verner hovořil se Štěpánem Škorpilem o Mistrovství Evropy v krasobruslení
1080p 720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze