TOP VIDEA
Plzeň proti Realu Madrid! Jak bitvu s fotbalovým kolosem vidí fanoušci? Plzeň proti Realu Madrid! Jak bitvu s fotbalovým kolosem vidí fanoušci?
PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že umí a mají ohromný talent, to už Anna Dušková s Martinem Bidařem dokázali (nejen) na loňském mistrovství světa juniorů v Debrecínu. Jako první sportovní pár v české historii tam získali světové zlato. Na mistrovství Evropy v Ostravě, své první velké seniorské akci, jasně potvrdili, že mají budoucnost. V sedmnácti letech se vypořádali s tlakem, očekáváním i bouřlivou podporou fanoušků, ze které by se mohla třást kolena i mnohem zkušenějším borcům. Vybojovali parádní sedmé místo.Pro Duškovou s Bidařem byl domácí šampionát první zkouškou ohněm. A prošli parádně. Ukázali, že jsou ohnivzdorní. Rozhodující přitom není až tak výsledek, ale to, jakým stylem a způsobem se mladí krasobruslaři pod vedením trenérky Evy Horklové s výzvou porvali. Že v pravou chvíli dokázali prodat hodiny tvrdé a často i velmi bolestivé dřiny na trénincích.

Skok mezi juniorskou a seniorskou kategorií je přitom obrovský. Delší čas v jízdě na ledě, náročnější prvky, víc fyzicky náročných zvedaček. A samozřejmě - budování jména u rozhodčích. I v tom jsou Dušková s Bidařem mezi dospělými teprve na startu.

Přesto ukázali srdce bojovníků. Nejen na ledě. Když třeba Martin Bidař po krátkém programu mluvil o jediném drobném zaváhání, kdy v krokové variaci upadl, nevymlouval se na rýhu v ledě, malé zkušenosti nebo tlak z ochozů. Nic takového. „Byla to moje chyba, chvilková nepozornost,“ hlásil na rovinu.

Z mladých krasobruslařů je navíc na každém kroku znát, že chtějí dál. Že si postupně chtějí vybudovat jméno a nespokojí se jen s tím, že výborně zvládli premiéru na mistrovství Evropy mezi dospělými. „Přitvrdíme! Po Evropě se zase vrátíme k tréninku a musíme dřít ještě víc,“ komentovala výstižně Dušková.

V Ostravě za své vystoupení sklidili zasloužený aplaus.

Tomáš Verner hovořil se Štěpánem Škorpilem o Mistrovství Evropy v krasobruslení
1080p 720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze