TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že umí a mají ohromný talent, to už Anna Dušková s Martinem Bidařem dokázali (nejen) na loňském mistrovství světa juniorů v Debrecínu. Jako první sportovní pár v české historii tam získali světové zlato. Na mistrovství Evropy v Ostravě, své první velké seniorské akci, jasně potvrdili, že mají budoucnost. V sedmnácti letech se vypořádali s tlakem, očekáváním i bouřlivou podporou fanoušků, ze které by se mohla třást kolena i mnohem zkušenějším borcům. Vybojovali parádní sedmé místo.Pro Duškovou s Bidařem byl domácí šampionát první zkouškou ohněm. A prošli parádně. Ukázali, že jsou ohnivzdorní. Rozhodující přitom není až tak výsledek, ale to, jakým stylem a způsobem se mladí krasobruslaři pod vedením trenérky Evy Horklové s výzvou porvali. Že v pravou chvíli dokázali prodat hodiny tvrdé a často i velmi bolestivé dřiny na trénincích.

Skok mezi juniorskou a seniorskou kategorií je přitom obrovský. Delší čas v jízdě na ledě, náročnější prvky, víc fyzicky náročných zvedaček. A samozřejmě - budování jména u rozhodčích. I v tom jsou Dušková s Bidařem mezi dospělými teprve na startu.

Přesto ukázali srdce bojovníků. Nejen na ledě. Když třeba Martin Bidař po krátkém programu mluvil o jediném drobném zaváhání, kdy v krokové variaci upadl, nevymlouval se na rýhu v ledě, malé zkušenosti nebo tlak z ochozů. Nic takového. „Byla to moje chyba, chvilková nepozornost,“ hlásil na rovinu.

Z mladých krasobruslařů je navíc na každém kroku znát, že chtějí dál. Že si postupně chtějí vybudovat jméno a nespokojí se jen s tím, že výborně zvládli premiéru na mistrovství Evropy mezi dospělými. „Přitvrdíme! Po Evropě se zase vrátíme k tréninku a musíme dřít ještě víc,“ komentovala výstižně Dušková.

V Ostravě za své vystoupení sklidili zasloužený aplaus.

Tomáš Verner hovořil se Štěpánem Škorpilem o Mistrovství Evropy v krasobruslení
1080p 720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze