Odložit rukavičky, Oceláři se musí s Plzní víc „zašpinit“ | iSport.cz
Květoslav Šimek
4. dubna 2019 • 08:19

Odložit rukavičky, Oceláři se musí s Plzní víc „zašpinit“

Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

Čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy prolétli Oceláři bez klopýtnutí. Bez jediného zádrhelu smetli Vítkovice 4:0 na zápasy. Hned první semifinále s Plzní ukázalo, že je čeká mnohem těžší šichta.

Jen za prvních deset minut měli Indiáni víc nebezpečných akcí a šancí, než Vítkovice za oba duely v Třinci dohromady.  Přechod pásma, rychlé otáčení hry, vybojované puky v útočné třetině, střely z druhé vlny. První přesilovka - gól. Přečíslení - gól.

Zabijácký instinkt, především v podání Milana Gulaše a Jana Kováře, v praxi. A také si nešlo nevšimnout, jak jsou Plzeňští po urputné, sedmizápasové bitvě s chasníky z Olomouce rádi, že HRAJÍ HOKEJ.

Pokud se chtějí Oceláři vrátit do série, musí přidat na důrazu v soubojích, na agresivitě kolem brankoviště na obou stranách hřiště. Obrazně řečeno - musí odložit rukavičky a prostě se víc „zašpinit.“

Být nepříjemní, nenechat rivala v klidu dýchat a nabírat rychlost, zažrat se pod kůži. Snadné to nebude, protože k tomu bude potřeba i stejná dávka disciplíny. Indiáni přesilovky umí. V obou speciálních formacích mají kreativní tvůrce i střelce. V tomto Vítkovice ve čtvrtfinále Oceláře vůbec neprověřily.

Bude zajímavé sledovat, jak se s tím dokáže tým Václava Varadi a Marka Zadiny vypořádat ve druhém duelu. Jestli Oceláři opět nabídnou i tvář a hru zarputilých bojovníků.