Květoslav Šimek
20. dubna 2022 • 08:45

Oceláři jako nepovedená hymna. Neladili, drhlo to. Chybí bojovník Daňo

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devět vybojovaných vítězství. Devět urvaných, případně otočených zápasů. Třinečtí Oceláři poprvé v letošním play off narazili, druhé finále doma se Spartou ztratili 1:2. Tentokrát byli jako hrubě nepovedená česká hymna, kterou před zápasem předvedl rocker Roman Izzi Izaiáš z kapely Doga. Mělo to být drsné, ale hymna spíš trhala uši. Když ji před lety vyšvihl jako kytarové sólo, bylo to úplně jiné představení. Stejně na ledě působili Oceláři. Neladili, drhlo to.Co první prohra s týmem Václava Varadi udělá? Nedá se předpokládat, že by se do odvet v Praze drasticky měnily formace. A už vůbec ne, že by se měnila jejich taktika. Oceláři znovu vsadí na pečlivou hru do obrany a trpělivé čekání na šance.

Do zápasu však potřebují dostat víc pozitivních emocí, které by tým nastartovaly a rozproudily hned od prvních minut. Ne až při dotahování manka. V tomto jim docela chybí rtuťovitý bojovník Marko Daňo, který je od čtvrtého semifinále v Mladé Boleslaví v civilu a mimo hru.

Pokud nebude Daňo fit, bude si muset jeho montérky na potřebnou černou práci obléct někdo jiný. Rozproudit emoce, vyprovokovat soupeře, dostat rivalovy hvězdy z komfortní zóny. A sám se přitom pokud možno vyhnout zbytečným vyloučením, což není zrovna jednoduchá disciplína.

Oceláři vědí, že je v Praze čeká boj. Počítají s tím. V aktuální sezoně se jim ani jednou nestalo, že by prohráli třikrát za sebou. Ani když byli kvůli zraněním, covidu nebo olympiádě v největší personální nouzi. Dvakrát za sebou prohráli v základní části pouze čtyřikrát. Mají se o co opřít, z čeho těžit. Finále je vyrovnané a fanoušci obou táborů se ve vyprodané O2 Areně mohou těšit na další dramatické bitvy.

Třinec - Sparta: Řepík napodruhé dostal puk do branky střelou z úhlu, 0:1
Video se připravuje ...

HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud